"Зараз розвідка на 95% перекривається дронами". Історія військового 128-ї Закарпатської бригади Ганса
!["Зараз розвідка на 95% перекривається дронами". Історія військового 128-ї Закарпатської бригади Ганса](/images/news/2023/12/max/412711639_336138695971797_2085605401531798973_n.jpg)
Її розповіли на сторінці бригади у фейсбуку
«Зараз розвідка відсотків на 95 перекривається дронами…»
Ганс– офіцер підрозділу безпілотних літальних апаратів. Раніше він служив у розвідці, теж працював із «пташками». А згодом, маючи хороший досвід аеророзвідки, перейшов у спеціальний підрозділ, де займається дронами-камікадзе. – Якщо порівнювати бойові дії рік тому й тепер, то прогрес у застосуванні дронів збільшується в геометричній прогресії, – вважає Ганс. – Щодня з’являється щось нове – і в нас, і у ворогів. Як колишній розвідник скажу, що зараз розвідка відсотків на 95 перекривається дронами. Вони дають картинку онлайн і запис, який можна переглянути й проаналізувати. Це не слова людини, яка могла щось не помітити, а щось перебільшити чи применшити під впливом емоцій, страху, адреналіну… За словами Ганса, раніше ЗСУ мали в дроновому протистоянні беззаперечну перевагу, але станом на зараз росіяни нас наздогнали. – Вони вже теж запускають нічні дрони, роблять ставку на FPV, дуже розвивають цей напрям, – продовжує офіцер. – І масово використовують 10-дюймові дрони, які навіть при початкових, заводських налаштуваннях несуть до 2,5 кг вибухівки. А ще мають непоганий РЕБ (радіоелектронна боротьба), який заважає нашим «пташкам». Тому ворога не варто недооцінювати. Але ми знаходимо рішення й шляхи, як його переграти. «Гасимо» РЕБом ворожі безпілотники й саджаємо, а після заміни приймача керування скеровуємо трофей проти колишніх хазяїв. Маємо дуже багато прикладів ефективної роботи наших пілотів – знищуємо розрахунки мінометів, ПТУРів (протитанкові керовані ракети) і ПЗРК (переносні ракетно-зенітні комплекси). Недавно влучили в БМП-3, хоча рухому ціль дуже непросто вразити – це найскладніше. Офіцер стверджує, що бійці підрозділу по-різному стають професіоналами, це залежить від цілеспрямованості, мотивації й того, наскільки людина готова викластися, незважаючи на невдачі при тренуваннях. – У нас здебільшого молоді хлопці, середній вік – 25 – 27 років, – каже Ганс. – Дуже хороший, згуртований колектив. Але підрозділу потрібні радіотехніки, тому якщо є бажаючі, ласкаво просимо – усьому навчимо, все покажемо. Ми воюємо технологічно й дуже ефективно. Наведу такий приклад: середня ринкова вартість дрона-камікадзе FPV – 15 тисяч гривень плюс боєкомплект. А російська БМП-3, яку ми знищили на ходу, коштує понад два мільйони доларів. Не завжди цілі такі «жирні», але навіть коли ми дістаємо ворожу піхоту (мінометні розрахунки, опорні пункти тощо) й не даємо працювати проти наших хлопців, це теж багато чого вартує. Чому воюю особисто я? Таке виховання. Мій батько військовий, йому 56 років, але він теж служить у ЗСУ, хоч і в іншій бригаді. У кожного справжнього чоловіка є обов’язок перед батьківщиною й своїми рідними. Я свій обов’язок виконую тут…-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- У Хусті відкрили «Алею Слави загиблим Героям»
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- «Незламність в об’єктиві»: світлини воєнного життя на Донеччині можна побачити в Ужгородському скансені до 31 липня
- На Закарпатті вперше відбувся Форум стійких медіа
- Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Спека та пожежна небезпека: Закарпаттяобленерго просить бути обачними з вогнем поблизу ліній електропередач!
- Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- Безоплатне навчання IT та креативним спеціальностям для 90 жінок з сільських місцевостей
- Стіну пам’яті облаштували в Ужгороді біля греко-католицького собору
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- Як отримати допомогу на поховання пенсіонера?
- "Кікімора в косметичці": як волонтери на Закарпатті плетуть маскувальні костюми для військових
- Роботу медіа в умовах війни обговорюють в Ужгороді в рамках Форуму стійких медіа
- В Ужгороді відкрили 68-му міні-скульптуру «Патрульний поліцейський-артилерист»
- Співвласниця компанії SHEMAX Тетяна Шелест виконуватиме почесну місію амбасадорів Закарпаття
- За тиждень у Мукачеві народилося 43 малюків
До цієї новини немає коментарів