Уряд запустив доступні кредити для ОСББ та ЖБК на купівлю та встановлення енергообладнання

Уряд запустив доступні кредити для ОСББ та ЖБК на купівлю та встановлення енергообладнання
Кабінет Міністрів України розширив можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

 

Тепер її коштом Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) зможуть купувати та улаштовувати генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел, а також установки зберігання електричної енергії та допоміжне обладнання. Відповідну постанову Уряд ухвалив на засіданні 5 липня 2024 року.

«Через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури з боку рф за останні місяці Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Тому нині головний пріоритет Уряду — підготуватися до нового опалювального сезону й максимально забезпечити українців та бізнес доступом до фінансування для відновлення енергетичних потужностей й впровадження енергоефективності. Завдяки розширенню програми “Доступні кредити 5-7-9”, ОСББ та житлово-будівельні кооперативи зможуть отримати кредит до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. За ці кошти можна буде, наприклад, купити й встановити, сонячні панелі, інвертори, системи зберігання електроенергії та інше допоміжне обладнання», - наголосила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час засідання Президіі? Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Президента Украі?ни Володимира Зеленського.

Програма працюватиме у комбінації із програмою “ГрінДІМ”. ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проекту після його облаштування.

Для того, щоб скористатись державною програмою пільгового кредитування “Доступні кредити 5-7-9” керівництво ОСББ чи ЖБК має подати заявку до одного із 46 банків, які співпрацюють з державою за програмою “Доступні кредити 5-7-9” та надати пакет необхідних документів, встановлених банком.

Програма пільгового кредитування для ОСББ та ЖБК запрацює з 20 липня.

Також на урядовому засіданні ухвалили ще одне важливе рішення — для підготовки до опалювального сезону 2024-2025 року. Державним і комунальним підприємствам дозволили закуповувати обладнання для енергогенерації без проведення тендерів, але із додатковим запобіжником — вимогою щодо звітування в електронній системі Pozorro.

Під час розширеного засідання Президіі? Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові Украі?ни, Юлія Свириденко презентувала пакет інструментів для громадян і бізнесу для подолання дефіциту електроенергії. Крім ухвалених сьогодні рішень, він також передбачає кілька напрямків: підтримку домогосподарств, підтримку бізнесу, підтримку бізнесу на деокупованих та прифронтових територіях, пропозиція кредитів у понад 150 мільйонів гривень для бізнесу та імпорт електроенергії.

Для домогосподарств, Уряд запровадив кредитування під 0%. 

Кабінет Міністрів затвердив умови надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел.

По-суті, кожен з громадян, хто бажає купити сонячні, вітрові електростанції разом з системами накопичення електроенергії, може отримати безвідсотковий кредит. Держава повністю компенсує відсоткову ставку. Термін кредитування — 10 років. Сума кредиту може складати до 480 тисяч гривень на придбання та встановлення гібридноі? системи електропостачання.

Друга можливість — розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційні установки, які працюють на газу. Зокрема, можна придбати і встановити газотурбінні, газопоршневі та біогазові генераційні установки. Максимальна сума відповідного пільгового кредиту становить до 150 млн гривень, а термін кредитування – до 10 років.

Для деокупованих і прифронтових територій Уряд запровадив покращені умови. Збільшений термін кредиту та ліміт. І знижена відсоткова ставка. Компенсація відбувається до 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні цілі. Ліміт та термін програми збільшені до 150 млн та до 10 років.

Третє — можливості для тих підприємств, які хочуть інвестувати у власну генерацію суму у понад 150 млн грн. Така пропозиція доступна від 19 найбільших банків України, які надають пільгове кредитування проектів з відновлення енергетичної інфраструктури. Сума кредитів залежно від сегмента може становити до 25 млн євро. Термін кредиту становитиме до 5-7 років, базова відсоткова ставка для кредитів в національній валюті в рамках базового продукту: на перший рік — 13,5% річних або UIRD3M+0,5 %, починаючи з другого року — плаваюча, але не більше UIRD12M + 3%.

“Що дуже важливо і що було завжди викликом для бізнесу — наявність застави. На відновлення енергетики заставою буде саме обладнання, яке бізнес купує. Що значно спробує процес отримання кредиту і робить його доступнішим для більшої кількості підприємців”, — зазначила Юлія Свириденко.

Також триває робота над збільшенням можливостей імпорту електроенергію з Європи. З грудня минулого року Уряд збільшив дозволений максимум імпорту електроенергії з ЄС з 1200 до 1700 МВт. 

“Навіть при російських атаках на енергетичні об'єкти, важливо, щоб економіка продовжувала працювати. Адже це і робочі місця й податки, які йдуть на посилення обороноздатності нашої держави. Імпорт електроенергії — це важливий вклад в безпеку енергетичну, а отже й економічну. Нині Уряд працює над тим, щоб додатково збільшити обсяги та ліміти імпорту для бізнесу”, - підсумувала Юлія Свириденко.

 

10 липня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів