Школу та дитячий садок із прифронтової Донеччини планують релокувати на Закарпаття

Над цим Перечинська і Краматорська міські ради спільно працюють у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Ключові моменти евакуації закладів освіти під час візиту до громади-форпосту представники від Закарпаття обговорили з місцевою владою. Разом вони відвідали тамтешні навчальні осередки, заклади соціальної сфери, поспілкувалися з керівництвом, розглянули перспективи подальшої підтримки.
Перечинський міський голова Іван Погоріляк зазначив, що зараз у їхній громаді та сусідніх населених пунктах проживають понад 200 дітей із Краматорська. Школярі продовжують навчатися дистанційно. Саме тому одним із пріоритетних напрямків роботи є створення для них безпечного освітнього середовища.
Евакуйовані заклади та педагоги продовжать працювати в окремому корпусі Перечинського ліцею імені Героїв 68-го батальйону. Краматорська міська рада вже спрямувала кошти на ремонт приміщень. Натомість Перечинська громада планує облаштувати спершу тимчасове, а згодом і постійне житло для освітян і їхніх родин.
«Наша співпраця розпочалася ще раніше. Перечин і Краматорськ стали містами-побратимами у 2023 році. Відтоді маємо багато успішних проєктів – освітніх, культурних, спортивних, у сфері релокації, туризму та інших. Завдяки новій ініціативі „Пліч-о-пліч: згуртовані громади“ нам неодмінно вдасться ще відчутніше підтримати прифронтову громаду та її мешканців», – резюмував Іван Погоріляк.
Нагадаємо, що в грудні минулого року на полях Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Перечинська міська рада підписала меморандуми про співробітництво в межах проєкту одразу з двома громадами Донеччини – Краматорською та Білозерською.
До теми
- Автопарк шкільних автобусів Закарпаття поповнився двома новими транспортними засобами
- Менше черг на кордоні: на Закарпатті готують до відкриття новий пункт пропуску
- 140 280 послуг надали ЦНАПи Закарпаття у першому кварталі цього року
- Закарпаття готується приймати дітей із прифронтових регіонів для відпочинку й оздоровлення
- На Закарпатті стартували п?ятиденні навчання для близько 40 фахівців соціальної сфери, які працюють з дітьми з інвалідністю та вразливими сім'ями
- Про безпеку дітей, вербування у закарпатських школах та безпеку в регіоні йшлося під час онлайн-наради в ОВА
- Від заповідності до туризму: на Закарпатті шукають баланс у лісовій сфері
- «Приватна ППО» на Закарпатті: бізнес залучають до захисту неба над регіоном
- Підтримка адаптивного спорту на Закарпатті: ветеранам передали новий інвентар на понад 4 млн грн
- 255 сертифікованих вчителів і нові виклики: як змінюватиметься освіта на Закарпатті
- На Закарпатті близько 100 тисяч людей забезпечили минулого року продуктовими наборами міжнародні партнери
- 8 територіальних громад Закарпаття об'єдналися в Асоціацію органів місцевого самоврядування «Мараморош»
- Громади Закарпаття можуть отримати до 10 тисяч євро грантової підтримки від Словаччини
- 90% релокованого бізнесу може залишитися на Закарпатті після війни, — ОВА
- Володимир Зеленський в Ужгороді прокоментував, коли розширять список країн для подвійного громадянства
- Закарпаття та Донеччина об’єднують зусилля заради людей та майбутнього
- Володимир Зеленський вручив державні нагороди трьом закарпатцям
- В обласному центрі Закарпаття відзначили Міжнародний день ромів
- У Хусті відкриють Логістичний центр професійної освіти
- В ОВА вручили нагрудний знак «Честь і доблесть Закарпаття» бійцю підрозділу «Стугна»




До цієї новини немає коментарів