Подвійний "Крок у майбутнє"

У четвер, 21 квітня, у спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 із поглибленим вивченням словацької мови відбулася міжнародна зустріч представників міської освітньої галузі та делегації чеських партнерів.
Приводом для зустрічі стала приємна подія – учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Ужгородської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови ім. Т.Масарика Олександр Чмель та ліцею «Інтелект» Євген Захаров здобули перемогу у міжнародному проекті. Міжнародна програма «Крок у майбутнє» складалася з кількох етапів і тривала з 7 жовтня 2015 р. по 31 січня 2016 р. між учнями шкіл України, Росії, Білорусії, Грузії і країн Балтики. З 83 учасників, які потрапили до фіналу лауреатами стали школярі Ужгорода та отримали грант на навчання в Чехії.
«Мені дуже приємно, що в когорті переможців є два учні з вашого міста, бо вони продемонстрували виняткові знання з історії,– зазначив у своєму вітальному слові директор чеської мовної школи імені Наталії Горбаневської «Чех Престиж», доктор філологічних наук Зденек Окунек. – Україна по праву може пишатися цими хлопцями, які довели, що їхня Батьківщина є частиною європейського простору. Їхні виступи перед головою грантової комісії були проникнуті ідеями європейської свідомості, своїми знаннями і позицією вони показали не поверхневий і крикливий, а справжній патріотизм».
Як відомо, чеська мовна школа «Чех Престиж» має багатолітню традицію викладання, в ній навчається чимало іноземних студентів, в тому числі українських. Усі вони, як наголосив директор школи, на рівні навчаються із місцевими студентами. За подібну співпрацю, яка сприяє розвиткові освіти, науки і відкриває нові можливості для молоді, чеській стороні, а також місцевим педагогам, які готують учнів, від імені міської влади висловив вдячність заступник міського голови Олександр Білак.
«В Ужгороді маємо школи, де учні вивчають чеську, словацьку, угорську мови. Знання мов - це завжди шлях до розвитку, крок до співробітництва із державами Європейського Союзу, які демонструюють високі інноваційні впровадження», - зазначив Олександр Павлович.
У присутності високоповажних гостей, представників міського управління освіти, вчителів і директорів шкіл, викладачів та студентів УжНУ переможцям грантової програми були вручені нагороди. Про це повідомляють на сторінці міської ради Ужгорода у мережі Фейсбук.
До теми
- В Ужгороді перевіряли готовінсть Пунктів незламності
- Компанія з перероблення плазми, що перебуває у десятці провідних у світі, будує свій завод в Ужгороді
- Громади Закарпаття обговорили, як впроваджувати стратегічне планування й екологічну оцінку для ефективного розвитку й залучення ресурсів
- Понад дві сотні учасників узяли участь у військово-патріотичних вишколах «Карпатський щит» і «Студентство в строю» на Закарпатті
- 48 митців і працівників культури Ужгорода стали переможцями міської премії за досягнення у галузі культури і мистецтва
- В Ужгороді у міській лікарні запрацювало сучасне реабілітаційне відділення
- На Закарпатті відбудеться “Мандрівний фестиваль” документального кіно Docudays UA: де й коли дивитися
- Брошури трьома мовами про краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького: в Ужгороді відбулася презентація
- В Ужгороді відбувся міжрегіональний обмін досвідом у протидії гендерно зумовленому насильству
- 2,99‰ алкоголю в крові: в Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП
- Відбувся форум, присвячений інтеграції ромів Закарпаття в освітній простір
- Військові 128-ї бригади подякували Ужгороду за підтримку
- В Ужгороді запрошують на екскурсію «9 скарбів спадщини: ремесла та промисли Закарпаття»
- За минулий тиждень на Закарпатті притягнули до відповідальності за нетверезе керування 15 водіїв
- В УжНУ триває проєкт з науковими установами Вишеградської четвірки для посилення співпраці прикордонних регіонів
- Ужгород у скорботі – сьогодні поховали ще одного Героя – 25-річного Михайла Гончарука
- В Ужгороді відбудеться «Вечір без цензури»
- За минулий тиждень поліцейські Закарпаття розшукали 9 водіїв, які залишили місце ДТП
- Закарпатський обласний центр підготовки населення до нацспротиву відкриває 10-й набір на навчальний курс
- В Ужгороді протягом двох тижнів можна переглянути виставку дитячих робіт «Листівка миру»

До цієї новини немає коментарів