Півсотні робіт лемківських живописців зберуть у Закарпатській ОДА
"Лемківські пастелі. Чотири пори року" – це збірка з майже півсотні картин, більшість із яких були написані за результатами трьох пленерів, що відбулися восени торік, а також навесні і влітку цьогоріч. Митці творили в різних куточках "лемківської" Великоберезнянщини, змальовували її природні овиди й етнічний колорит.
Як розповів організатор Юрій Дік, далі у планах – спільний пленер із лемками Словаччини та Польщі. Там, каже, до підтримки та популяризації лемківських традицій – за допомогою спеціальних просвітницьких програм, численних культурних заходів і запитаного нині "етнотуризму" – ставляться уважно і прихильно, натомість нам над цим іще належить попрацювати.
За наслідками цих та майбутніх пленерів у близькій перспективі також буде видано альбом із репродукціями картин, настроєвими фото і цікавим текстовим супроводом.
Що ж до виставки, то її урочисте відкриття за участі організаторів і авторів та під живе звучання лемківських пісень – відбудеться о 14.00.
Джерело: Управління культури Закарпатської ОДА
До теми
- В обласному музеї ім. Й. Бокшая триває виставка творчості Івана Кавалерідзе
- Обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького запрошує відвідати підземелля Ужгородського замку
- На поціновувачів мистецтва завтра чекає відкриття одразу двох виставок в Ужгороді
- До ужгородського скансену повертається Літня школа гончарства
- Перший Відкритий фольклорний фестиваль-конкурс культурного розмаїття «Шовкова косиця» стартував в Ужгороді
- «Академія молодих: Ужгород-Львів»: в Закарпатській обласній філармонії відбувся концерт
- В Ужгороді відкриють фотовиставку Євгена Котляра «Український штетл. Повернення до місць сили»
- Ужгородський скансен запрошує на виставу «Про що плачуть верби»
- В Ужгороді відзначають День музеїв – вхід сьогодні безкоштовний
- «Разом заради повернення»: фотовиставка в атріумі Закрапатської облради вражає
- В Ужгороді при свічках прозвучать «Пори року» Антоніо Вівальді
- Виставка «Сонячний шлях» у скансені: чотири роки творчості, натхнення і патріотизму
- Командна робота заради пам’яті: в Ужгородському замку створили новий виставковий простір
- Протягом місяця у музеї імені Бокшая можна переглянути унікальну експозицію робіт Адальберта Ерделі
- Безкоштовний вхід і насичена програма: скансен в Ужгороді кличе на День музеїв (ПРОГРАМА)
- Жанрове розмаїття та експресія: музей Бокшая завтра презентує фондову колекцію творів Адальберта Ерделі
- Вільний вхід і насичена програма: Ужгородський замок кличе на День музеїв (ПРОГРАМА)
- Два таланти – один простір: в Ужгороді презентували виставку Людмили Корж-Радько та Богдана Коржа
- Виставу «Жменяки» знову зіграють в Ужгородському скансені
- В Ужгороді відкрили пам’ятну дошку видатному архітектору Людовиту Оельшлагеру

До цієї новини немає коментарів