Весна заявила на свої права: у горах Закарпаття зацвіли шафрани
Тим часом, як у низинах району весна вже вступила у свої права – зазеленіли галявини, сади вкрились білим цвітом, у горах тільки починає танути сніг й з’являються перші весняні квіти.
Тим часом, як у низинах району весна вже вступила у свої права – зазеленіли галявини, сади вкрились білим цвітом, у горах тільки починає танути сніг й з’являються перші весняні квіти.
Про квітучий Ужгород сказано й написано тисячі слів – як у прозі, так і у віршах. Навесні колір настрою тут рожевий, адже так забарвлені й сакури, і магнолії, і японська айва, й Іудине дерево, і тисячі тюльпанів…
Рената Протасова народилася і довгий час залишалася в Ужгороді, а з 2017-го мешкає в Австрії, де напрочуд захопилася живописом. Настільки, що її картини презентовані на колективній виставці “Vernal Awakening” у Saphira & Ventura Gallery на Мангеттені, у Нью-Йорку, а 20 липня відкриється персональна експозиція у The gallery STEINER у Відні.
Дуже круто, сакур в Ужгороді стане більше!
Весна упевнено крокує Закарпаттям. Відсутність туристів та місцевих на цвітіння природи не впливає. Стрічка соцмереж наповнена дивовижними кадрами квітучого Ужгорода, який що не день - з усе більшою силою буяє барвами та наповнюється ароматами.
Так, як виглядає Ужгород навесні, напевно, не виглядає жодне місто України. А, можливо, так собі думають самі ужгородці, які закохані в рідне місто. Тим не менше, фото справді вражають.
Близько двох років кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри журналістики УжНУ, дизайнерка Леся Поліха створює красу зі цвяхів і ниток. Вона опанувала нитяну графіку, відому також як стринг-арт.
Марія Щур – економістка за освітою, працює бухгалтеркою у Дасторі, а ночами пише казки й малює фантастично-сюрреалістичні ілюстрації, де саме кіт нерідко стає головним героєм. Марія, як ви, можливо, здогадалися, дочка легендарного Янка Деревляного з Яворника, котрий навчив її графіці.
Історію, яка не залишить байдужим нікого, опублікував у Фейсбуку Олег Григор'єв. І не просто описав, а передав її у фото. Про силу материнської любові читайте в матеріалі.
Уже в неділю католики, або ж віряни Західного обряду, відзначатимуть найбільше християнське свято Великдень.
Карантин карантином, а весна в Ужгороді прекрасна попри будь-які труднощі.
Її день розпочинається ближче до обіду, бо вона пізно лягає спати. У неї немає друзів, гучних компаній. У неї немає телевізора, вона не читає новини. Та є щось краще – віра в себе, наполегливість і… успіх. Валерія Мандзюк, дівчина з Тячівщини, нині – стендап-комік, що виступає на центральних телеканалах. Її люблять за щирість, відвертість із глядачем.
Клімат Закарпаття надзвичайно вигідний для виноградарства та виноробства. Карпатські гори оберігають регіон від арктичних повітряних мас, що приходять з півночі і саме тому на Закарпатті здавна вирощували виноград. Місцеві родини роками займалися цією справою: на одній вулиці може бути до 40 винних підвалів. Незважаючи на радянську заборону підприємництва та сухий закон, традиції вдалося зберегти і тепер вони поступово відновлюються.
Як інформує департамент праці та соціального захисту населення міської ради, із 30 березня і до сьогодні на гарячі телефонні лінії звернулися 213 осіб.
Неможливо пояснити, але факт: попри те, що на Закарпаття повернулися десятки тисяч “своїх” з ураженої вірусом Європи, в краї наразі не фіксують значних спалахів коронавірусу. Як і суспільної напруги у зв'язку із поверненням громадян, що потенційно несуть загрозу.
Цей матеріал ми підготували до світової пандемії коронавірусу та до впровадження карантину в Україні. Ми віримо, що світ та країна незабаром одужає від вірусу та ми знову будемо подорожувати, кордони будуть відкритими, а можливість бачити красу цього світу цінуватимо ще дужче.
Мами щодня працюють мамами, а карантин для них – усім викликам виклик. Розпитуємо у мам про спільний час з дітьми в самоізоляції, як мотивують до навчання і розважають, що змінилося у буденності, з якими відкриттями стикнулися, що легко, а що складно, чи з’явилися нові лайфхаки для дозвілля.
Весна – чудова пора року. І навіть коли ми вимушено закрилися на карантині, вона пробуджує природу, щоб було чим потішити наше око!
Чудова нагода підтримати медиків, які борються з Covid-19.