Закарпатці під електронним прицілом: дві сторони MobileID
![Закарпатці під електронним прицілом: дві сторони MobileID](/images/news/2016/12/max/hqdef-33ault.jpg)
Кабінет міністрів України має намір розробити законодавчу базу для запровадження в Україні на державному рівні технології мобільної ідентифікації громадян – MobileID, пише УНІАН.
У Кабміні вважають, що послуга MobileID дуже перспективна, оскільки сприятиме впровадженню в Україні електронних державних послуг і побудові цифрового суспільства. Гройсман повідомив, що за допомогою цієї технології громадяни зможуть отримати будь-яку державну послугу в режимі онлайн, не контактуючи з держустановами.
"Все повинно бути дистанційно. Практика, коли людина ходить за якимись довідками, має залишитися в минулому", – сказав прем'єр-міністр.
Директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку оператора "Київстар" Євген Кражан, присутній на зустрічі, повідомив, що в Україні вже запущено пілотний проект впровадження технології MobileID на базі електронних послуг Державного земельного кадастру.
Відомо, що Mobile ID – сервіс мобільного ідентифікації користувачів, який дає змогу абоненту використовувати свій мобільний телефон з встановленою в ньому SIM-картою для безпечної електронної ідентифікації. Mobile ID можна використовувати для доступу до захищених електронних документів, а також щоб ставити підпис на документах. Такий стандарт здатний поліпшити якість надання адміністративних та інших сервісів. В Україні вперше стандарт Mobile ID було реалізовано на порталі адміністративних послуг у Львові.
Зауважимо, впровадження безконтактних електронних послуг, перехід на електронну ідентифікацію та електронний підпис громадянина є необхідною умовою для впровадження системи електронного уряду в Україні. У 2014 році Кабмін заявив про намір запустити електронний уряд в Україні до 2017 року.
От тільки треба усвідомлювати, що усі дії користувача MobileID фіксуються, записуються і дуже легко відслідковуються. Звичайно, в Україні є і будуть закони, які оберігатимуть ці таємниці. Але ми дуже добре знаємо, для кого писані і для кого не писані ті закони і ях їх дотримуються...
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- За тиждень у Мукачеві народилося 43 малюків
- Закарпатські лікарі продовжують оперувати захисників
- Хірурги Закарпатської обласної дитячої лікарні ділилися досвідом корекції кінцівок
- У ПАДІЮНі проводять літні майстер-класи для усіх охочих
- Випий каву – подаруй військовим «Мавік». ГО «Волонтери Закарпаття» проводять аукціон
- «Щасливі діти» запрошують дітей із соціально вразливих родин в «УжТур»
- Закарпатка у кареті швидкої допомоги народила двійню
- На основну сесію НМТ на Закарпатті зареєструвалося понад 8 тисяч випускників: як готуються до тесту
- «Бограч-index» – травень 2024: за місяць продукти подешевшали на 1,9 %
- Папа Франциск призначив нового єпископа-ординарія для Мукачівської греко-католицької єпархії
- Щиро вітаємо із Великоднем!
- Страсна Субота. Традиції і заборони перед Великоднем
- Сьогодні - Вербна неділя за новоюліанським календарем
- В Ужгороді презентували видання «Августин Волошин: шлях у безсмертя»
- Альпіністка із Закарпаття Ірина Галай підкорила одну з найнебезпечніших гір у світі Аннапурну
- Медики обласної клінічної лікарні консультуватимуть військових разом із американськими колегами
До цієї новини немає коментарів