Фундамент добросусідства зміцнить програма спільних дій Закарпаття з Пряшівським краєм

Фундамент добросусідства зміцнить програма спільних дій Закарпаття  з Пряшівським краєм
Про це йдеться у проекті рішення «Про затвердження Програми спільних дій Пряшівського самоврядного краю (ПСК) та Закарпатської обласної державної адміністрації (ЗОДА), Закарпатської обласної ради (ЗОР) на період з травня 2017 року по травень 2018 року», який вносить на розгляд обласних обранців управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв?язків виконавчого апарату облради.

 

      Як наголошується в документі, Програма спільних дій підписується щороку під час проведення Днів українсько-словацького добросусідства. Документ передбачає конкретні заходи та напрями, які планується здійснити у визначений термін з метою вирішення питань, що становлять спільний інтерес. Зокрема,  йдеться про організацію, за принципом взаємного обміну, візитів керівників двох регіонів; обмін делегаціями представників органів місцевого самоврядування для вивчення та передачі словацького досвіду реформування органів місцевого самоврядування; обмін досвідом у сфері охорони здоров?я, охорони навколишнього середовища; сприяння підвищенню ефективності використання наявного туристично-рекреаційного потенціалу двох областей; реалізації освітніх та культурно-мистецьких програм тощо.

         Програмою передбачена діяльність Координаційної ради з метою підготовки та узгодження пріоритетних проектів, що підтримуються Євросоюзом у рамках Норвезькогофінансового механізму, Програми «SlovakAid», ENI та інших програм.

         Домовлено продовжити зусилля, спрямовані на спрощення механізму малого прикордонного руху між Україною та Словаччиною, поширенню його на 50-100 кілометрів (до Пряшева та Кошице), реалізації заходів із модернізації дорожньої мережі по обидві сторони кордону Пряшівського самоврядного краю та Закарпатської області через доступні двосторонні фінансові інструменти, фонди ЄС, передусім ENI, а також продовження співпраці у напрямку ініціювання будівництва пункту пропуску  «Забрідь-Уліч» на українсько-словацькому кордоні. Задекларовано підготовку  проектної заявки в галузі інфраструктури (LIP) – «Будівництво дороги ЛЬВІВ – САМБІР – УЖГОРОД (до пункту пропуску «Убля – Малий Березний») у рамках програми ENI.

         Реалізація програми сприятиме активізації участі сторін у програмах, спрямованих на розвиток українсько-словацького співробітництва, передусім прикордонних регіонів, залучення джерел Європейського Союзу.

        «Враховуючи вищенаведене,  пропонується Програму спільних дій Пряшівського самоврядного краю та Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної ради на період з травня 2017 року по травень 2018 року, підписану 13 травня 2017 року у пункті пропуску «Убля – Малий Березний», затвердити», - наголошується в документі.

Джерело: Прес-служба Закарпатської облради

 

20 липня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів