Про династії, війни та релігії у Східній і Центральній Європі два дні говорили в Ужгороді

5–6 жовтня в Закарпатському краєзнавчому музеї відбулася міжнародна конференції, яку організував Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ та Благодійний фонд розвитку закарпатської угорськомовної освіти. Тема наукового форуму – «Східна та Центральна Європа на зламі культур у ХІ–ХІІ століттях: династії, війни, релігії».
У заході взяли участь як українські історики, так і угорські. Зокрема, завітали генеральний директор Угорського національного музею Ласло Чорба, очільник Центральноєвропейського культурного інституту Пейтер Модош, доктор історичних наук Марта Фонт. Україну представляли Ольга Козачок з Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича, завідувач кафедри історії Угорщини та європейської інтеграції УжНУ Єва Кіш та доцент цієї кафедри Ласло Зубанич, а також Мирослав Волощук, доктор історичних наук з Прикарпатського національного університету.
Останній нещодавно видав ґрунтовну монографію «“Русь” в Угорському королівстві (ХІ – друга половина ХІV ст.): суспільно-політична роль, майнові стосунки, міґрації». Праця Мирослава Волощука про русько-угорські зв’язки зацікавила сусідню державу і незабаром вийде угорською мовою. Сам професор із сусідньої області, не маючи жодного угорського коріння, самотужки вивчив цю іноземну мову, що має стати добрим прикладом для істориків, котрі прагнуть здобувати важливу інформацію з першоджерел.
До теми
- Про що писали газети в Ужгороді 100 років тому – у липні 1926 року
- Знайдіть мене і поверніть. Щонеділі в Ужгороді нагадують про зниклих і полонених військових
- Загадка огорожі кафе-музею «Під замком» в Ужгороді
- 184 малюки народилися в Ужгороді у червні
- Як в Ужгороді тваринам допомагають боротися зі спекою: поради ветеринара
- Аромат, що закохує: на набережній Незалежності в Ужгороді квітне найдовша липова алея
- Яка реліквія схована в хресті іконостаса греко-католицького кафедрального собору в Ужгороді?
- Як з’явилася площа Театральна в Ужгороді?
- В Ужгороді майже кожен четвертий житель — внутрішньо переміщена особа
- Цікаві факти про водні ресурси: геотермальні води Ужгорода
- До перших класів в Ужгороді вже зарахували понад 1300 дітей: у яких школах ще є вільні місця (ПЕРЕЛІК)
- 160 малюків, серед них дві двійні, народилося у травні у перинатальному центрі Ужгорода
- «Знахідки, які розповідають»: в Ужгороді видали каталог артефактів з розкопок замкової церкви Святого Юрія
- У школах Ужгорода пролунав останній дзвоник. У місті майже 3000 випускників
- Століття пам’ятника Євгену Фенцику в Ужгороді
- Від протестів до міського феномену: як «Відкриті екскурсії» навчили ужгородців любити своє місто
- "Ніколи мені ніхто не дарував": в Ужгороді провели акцію "Подаруй вишиванку пораненому військовому"
- Код нації на вулицях Ужгорода: з Днем вишиванки!
- “Втрачений Ужгород”: про що писали місцеві газети 100 років тому
- 6 нових прогресивних відділень Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні - до послуг пацієнтів


До цієї новини немає коментарів