Три стрічки про права людини кінорежисера-закарпатця переглянули та обговорили в УжНУ

Подію ініціювало керівництво юридичного факультету за підтримки Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та за сприяння студентських організацій.
Близько ста присутніх з інтересом переглянуло три стрічки автора: «Пенальті правосуддя», «Між пеклом і раєм» та «Як тебе не любити», створені за матеріалами справ Європейського суду з права людини, де працював кінорежисер і вчений-юрист.
Бажаючі самостійно можуть переглянути матеріали фільмів, а також рішення ЄСПЛ в справах, покладених в їх основу.
В’ячеслав Бігун — український кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався і працював у провідних університетах і наукових установах (Сорбонна, Гейдельберг, Львівський університет, Інститут держави і права НАН України та ін.). Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор більше 500 публікацій та близько 20 фільмів, 12 з яких, на осінь 2017 р., більше 30 разів нагороджено на українських і зарубіжних кінофестивалях. Фільмографія режисера (http://www.imdb.com/name/nm6484261) та окремі фільми (https://www.youtube.com/c/SlavikBihun77) доступні онлайн.
ПЕНАЛЬТІ ПРАВОСУДДЯ (Україна, Франція, реж. В’ячеслав Бігун, 2014, док., анімація, права людини, 14 хв. IMdB: http://www.imdb.com/title/tt3746204). Молодий футболіст, скалічений правоохоронцями, з неймовірною волею до життя шукає правди та добивається правосуддя в Європейському суді (за матеріалами справи «Савіцький проти України», рішення ЄСПЛ http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/974_878). Фільм здобув дві нагороди й витримав більше 40 фестивальних і спеціальних показів, зокрема номінувався на головний приз Міжнародного кінофестивалю «Молодість» («Скіфський олень»), був високо оцінений кінокритиками. Дивіться трейлер та апокрифи (детальні інтерв’ю): https://goo.gl/QYjXBK
МІЖ ПЕКЛОМ І РАЄМ (Україна, 2017, реж. В’ячеслав Бігун, док., права людини, 15 хв. IMdB: http://www.imdb.com/title/tt4133400). Не плюй у свою криницю, бо де погана вода, там і велика біда. Заради дітей спраглі справедливості жителі-активісти одного колись райського місця, біля хат яких виростає індустріальний монстр-забруднювач, намагаються вивести на чисту воду державу в першій українській екологічній справі в Європейському суді з прав людини («Дубецька та інші проти України»: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/974_689). Фільм демонструвався більше 10 разів на фестивалях і здобув 2 нагороди («Найкраща операторська робота» та «Кращий документальний фільм»). Дивіться трейлер та апокрифи: https://goo.gl/CBIMX7
ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ (Україна, 2017, реж. В’ячеслав Бігун, док., права людини, 15 хв., IMdB: http://www.imdb.com/title/tt6740104). Закоханий у місто ентузіаст спільно з друзями намагається зберегти ореол корінної природи в столиці. Для цього він започатковує організацію, проте управління Міністерства юстиції відмовляється її реєструвати. Починається юридична боротьба, яка завершується в Європейському суді. Проходить час, а чи проходить любов? (за матеріалами справи ЄСПЛ «Корецький та інші проти України», чит.: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/974_446). Фільм демонструвався близько 10 разів на фестивалях і здобув нагороду «За любов до рідної землі». Дивіться апокрифи: https://goo.gl/xaRLOq







До теми
- Коли в Ужгороді почали пити чай
- Інвестиція у майбутнє: скільки коштує навчання в УжНУ у 2026 році та як змінилися цінники?
- Про що писали газети в Ужгороді 100 років тому – у липні 1926 року
- Знайдіть мене і поверніть. Щонеділі в Ужгороді нагадують про зниклих і полонених військових
- Загадка огорожі кафе-музею «Під замком» в Ужгороді
- 184 малюки народилися в Ужгороді у червні
- Як в Ужгороді тваринам допомагають боротися зі спекою: поради ветеринара
- Аромат, що закохує: на набережній Незалежності в Ужгороді квітне найдовша липова алея
- Яка реліквія схована в хресті іконостаса греко-католицького кафедрального собору в Ужгороді?
- Як з’явилася площа Театральна в Ужгороді?
- В Ужгороді майже кожен четвертий житель — внутрішньо переміщена особа
- Цікаві факти про водні ресурси: геотермальні води Ужгорода
- До перших класів в Ужгороді вже зарахували понад 1300 дітей: у яких школах ще є вільні місця (ПЕРЕЛІК)
- 160 малюків, серед них дві двійні, народилося у травні у перинатальному центрі Ужгорода
- «Знахідки, які розповідають»: в Ужгороді видали каталог артефактів з розкопок замкової церкви Святого Юрія
- У школах Ужгорода пролунав останній дзвоник. У місті майже 3000 випускників
- Століття пам’ятника Євгену Фенцику в Ужгороді
- Від протестів до міського феномену: як «Відкриті екскурсії» навчили ужгородців любити своє місто
- "Ніколи мені ніхто не дарував": в Ужгороді провели акцію "Подаруй вишиванку пораненому військовому"
- Код нації на вулицях Ужгорода: з Днем вишиванки!

До цієї новини немає коментарів