В ужгородському "Совиному гнізді" відбулася конференція "Транскордонна співпраця на території Карпат"

В ужгородському "Совиному гнізді" відбулася конференція "Транскордонна співпраця на території Карпат"
Конференція проходила у рамках святкування 15-річчя транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

 

У рамках святкування 15-річчя транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна у всіх регіонах трьох країн відбуваються святкові заходи, в ході яких йдеться про його здобутки та перспективи. Водночас це добра нагода познайомитись із культурою прикордоння.

Сьогодні, 8 червня у Совиному гнізді, що в Ужгороді, відбулася конференція «Транскордонна співпраця на території Карпат».

 У її роботі взяли участь Рафал Баліньскі -Міністерство інвестицій та розвитку Польщі, Пйотр Пілх - Кабінет Маршалка Підкарпатського воєводства, Павел Словіковскі - Спільний Технічний Секретаріат PL-BY-UA, Маріуш Касприк - Міністерство внутршніх справ та адміністрації, Лєшек Буллєр - Центр Європейських проектів, Імре Чалаговіц - Управління фінансів Дунайської транснаціональної програми, Ганна Бєлоколос - Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Олександр Ганущин - голова Львівської обласної ради, Богдан Андріїв - Ужгородський міський голова та ін.

З вітальною промовою до учасників форуму звернулися голова ОДА Геннадій Москаль та заступник голови облради Петро Грицик. Вони високо оцінили здобутки транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна та його перспективи, подякували гостям за приїзд у наш край, побажали плідних успіхів у роботі конференції.

Петро Васильович, вітаючи поважних гостей від імені голови облради Михайла Рівіса, всього депутатського корпусу, зазначив, що розвиток транскордонного і міжнародного економічного, культурного, гуманітарного співробітництва Закарпатської області, котра знаходиться у самому центрі Європи, на кордоні України з чотирма європейськими країнами, є одним із пріоритетів діяльності облради.

Та нагадав, що Закарпатська область і, зокрема, обласна рада були засновниками одного з найперших на території України єврорегіонів – міжнародної асоціації «Карпатський Єврорегіон» , котрий відіграв значну роль у створенні надійного фундаменту для співпраці із розвитку прикордонних регіонів України, Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі на рубежі епох, у час переоцінки взаємовідносин між країнами. Сьогодні естафету лідера в діяльності української частини в Карпатському Єврорегіоні перейняла Львівська область.

-Та все ж,- далі мовив П.Грицик, - хотів би відзначити участь Закарпаття з 2015 року у новому унікальному форматі ЄОТС ТИСА, котре є першим проектом в Україні та першим об'єднанням, створеним між країною –членом ЄС Угорщиною та третьою країною, що не є членом Євросоюзу- Україною, і є прецедентом по суті. Сьогодні ми відзначаємо 15-ту річницю діяльності Програми Польща-Білорусь-Україна, яка для Закарпаття є теж дуже важливою. Вона значно розширила географію співпраці інституцій, організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадян та є потужним чинником пожвавлення вже існуючої співпраці. І, що дуже важливо у сьогоднішніх умовах – надає фінансовий ресурс для цієї спільної діяльності.

Так, попередній програмний період яскраво ілюструє це. А старт нового програмного періоду – відкриває нові форми співпраці, спрямовані на захист і промоцію культурної та природної спадщини, покращення транспортної інфраструктури регіонів, вдосконалення роботи пунктів перетину кордону, розвиток охорони здоров'я та безпеки.

-  Хотів би підкреслити, що тільки згуртована праця органів державної влади, місцевого самоврядування, інституцій, неурядових організацій, громадян у межах своїх повноважень на своєму рівні дасть той позитивний результат, якого ми прагнемо – сталий розвиток Карпат, - наголосив Петро Васильович, відмітивши пожвавлення співпраці Закарпатської обласної ради, облдержадміністрації з Підкарпатським воєводством Республіки Польща та планування проведення українсько-польського Дня добросусідства у вересні цього року. На його переконання, спільна презентація наших регіонів поглибить існуючі та сприятиме налагодженню нових зв’язків територіальних громад. І ця дружба пришвидшить довгоочікуване відкриття пункту пропуску «Лубня-Волосате», який з’єднає Закарпаття із Підкарпатським воєводством, чим набагато спростить шлях до Польщі, дасть суттєвий поштовх в економічному та туристичному розвитку прикордоння, згуртує сили щодо функціонування природних парків України, Польщі та Словаччини.

До речі, у програмному періоді 2004 -2006 рр. було підтримано 167 проектів, де сума співфінансування ЄС склала 45.8 млн євро; у 2007-2013 рр.,  завдяки фінансуванню  ЄС у понад 170 млн євро, було зреалізовано 117 проектів у сфері соціальної інфраструктури, охорони здоров'я, освіти, туризму, збереження культурної спадщини, безпеки та інфраструктури пунктів перетину кордону. 165 млн євро буде виділено у Програмному періоді 2014-2020 рр. на проекти, спрямовані на захист і промоцію культурної та природної спадщини, покращення транспортної інфраструктури регіонів, вдосконалення роботи пунктів перетину кордону тощо.

Усі проекти, що фінансуються в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна, є некомерційними. Бенефіціарами проектів виступають органи влади, бюджетні установи, громадські організації та ін.

Сьогодні у ході роботи конференції доповідачі окреслили шляхи забезпечення сталого розвитку Карпат, поділилися досягненнями програм ТС, а культурна частина – презентує особливості наших регіонів та країн для ще більшого зближення.

Завтра, 9 червня в Ужгородському замку відбудеться фестиваль Карпати Фест, презентація можливостей Програми, майстер класи з ремесел та концерт гуртів  Rock-H (Україна), Orkiestra ?w.Miko?aja (Польща), Joryj K?oc (Україна).

Прес-служба облради

 

08 червня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів