Липневий сніг, або в Ужгороді квітне софора
Новий квітучий період в Ужгороді ознаменувався цвітінням японської акації – софори. Це велике дерево з незвичайною зовнішністю завжди зверне на себе увагу, адже вся територія навколо нього вкрита тисячами світло-зелених квіточок. В Ужгороді такі квіткові острівці зустрічаються на площах Поштовій, Дружби Народів, на Православній набережній, а найбільше їх на вулиці Собранецькій, де росте, мабуть, найбільша у місті алея софори.
Батьківщиною рослини є Китай і Японія. Отож маємо ще одну візитівку з Азії, яка пречудово прижилася на Закарпатті. За інформацією з відкритих джерел, в Україні софору японську почали культивувати в 1809 році в Краснокутському дендропарку на Харківщині. За іншими даними, її висаджували у нас вже наприкінці XVII століття. В Ужгороді софора – це звична частина зеленого ансамблю міста. Мабуть, не кожен навіть помічає ці дерева, хоча вони одні з найбільших представників родини бобових. От наприклад, чи звертали ви увагу на височенну софору біля «Совиного гнізда»? Ні? А це дерево вкрило своїми квітами тротуари по обидва боки від Богольвару – і на вулиці Довженка, і на Ракоці.
До слова, якщо у пошуковику написати «софора», то найбільше посилань з переліку стосуватимуться лікувальних властивостей цього дерева.
Софору японську називають «фабрикою здоров'я». І це при тому, що всі частини цієї рослини отруйні. Однак за умови умілого використання софора може допомогти вилікувати більше 30 хвороб.
Головною діючою речовиною препаратів з софори японської є рутин, який називають природнім захисником аскорбінової кислоти, завдяки якому вона не так інтенсивно окислюється. Препарати з софори рекомендують для укріплення стінок кровоносних судин і зменшення їх ламкості. Застосовують їх також при гіпо- і авітамінозах, геморагічних діатезах, крововиливах, капіляротоксикозі, променевій хворобі, септичному ендокардиті, ревматизмі, гіпертонічній хворобі, гломерулонефриті, алергічних захворюваннях, тромбопенічній пурпурі. Як зовнішній засіб настоянки застосовують при опіках, відмороженнях, туберкульозі шкіри, вовчаку, фурункулах, карбункулах, гаймориті, парапроктиті, маститі, трофічних виразках, псоріазі.
А ще мільйони квіточок японської акції полюбляють медоноси. Зараз біля цих дерев можна побачити величезну кількість бджіл, яким ви будете абсолютно не цікаві, адже комахи зосереджені на зборі пилку з залишків софорових суцвіть.
До слова, софора японська, або Стифнолобій, – це один із символів Пекіна. А для Ужгорода – це дерево, яке ділиться тінню й ароматом, а ще сніжить влітку.
Катерина Ірха для uzhgorod.net.ua
До теми
- На Закарпатті 23% від усіх охочих долучитися до Сил оборони через центри рекрутингу - жінки
- Половина мешканців Закарпаття не знають, де та як отримати соціальні послуги — дослідження
- На Ужгородщині за перші 2 тижні цього року виявили 17 випадків кору
- 16 закарпатців померли від переохолодження
- В Ужгороді 15 січня прощатимуться з професором Сергієм Федакою
- Торік у Мукачеві одружилися 580 пар, 30 шлюбів уклали з іноземцями
- Закарпатська обласна станція переливання крові чекає донорів – проводять забір крові для ЗСУ!
- «Це був конструктивний діалог»: Ласлов Зубанич – про зустріч представників національних спільнот із Президентом України
- Мукачівський прикордонний загін запрошує митців взяти участь у конкурсі «Смарагдова ліра»
- На Закарпатті прогнозують значні дощі та підвищення рівнів води
- На Закарпатті не зафіксовано жодного випадку метапневмовірусу
- Синоптики попереджають про погіршення погоди на Закарпатті завтра - сильні опади, ожеледиця
- Кращі бренди Закарпаття-2024
- Федір Шандор презентував "Туристичну карту Сваляви"
- На Закарпатті відпочивали діти, котрі навчаються в українсько-угорській школі в Будапешті
- «Бограч-index» – січень 2025: за місяць продукти подорожчали на 4,9%
- Drone Force – перший крок до професіонала з БпЛА
- 2024 рік - названо лідерів Закарпаття за напрямами
- На перехресті культур: чим славиться угорське місто Печ на кордоні з Хорватією
- На Закарпатті прогнозують погіршення погоди - сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця
До цієї новини немає коментарів