Закарпатські лісівники хочуть знати очікуваний урожай насіння та періодичність плодоношення

Бук, дуб, ялиця, сосна дають врожай рідше, ніж береза, клен, ясен, вільха, осика. Не однаково плодоносять дерева, що ростуть окремо на просторі та дерева, які ростуть у насадженні.
Тому для виконання лісокультурних заходів, своєчасної організації збору і переробки лісонасінної сировини важливо знати очікуваний урожай насіння та періодичність плодоношення.
З цією метою лісогосподарські підприємства щороку ведуть фенологічні спостереження. Об’єктом спостережень є сезонні явища живої природи, зокрема цвітіння та плодоношення.
За словами працівників Мукачівського лісового господарства, по їх держпідприємству спостереження ведуться за основними лісоутворюючими породами, зокрема дуб звичайний, дуб скельний, бук лісовий, ясен звичайний, ясен вузьколистий, модрина європейська, сосна звичайна, а також за іншими цінними видами дерев і чагарників на загальній площі 496,7 га.
Для цього закладають пробні ділянки розміром 0,1…0,5 га на постійних і тимчасових лісонасінних ділянках, лісонасінних плантаціях, та інших категорях насаджень, придатних для збору насіння.
Пробні ділянки розміщені так, щоб вони якнайповніше характеризували плодоношення породи, за якою ведеться спостереження.
Джерело: Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
До теми
- Допомога дровами: на Закарпатті лісівники підтримали центр соціального обслуговування
- Новий вид шахрайства: не вірте. якщо вам пропонують 10 літрів пального за підписку на телеграм-канал
- Свята без шкоди лісу: лісівники розповіли, скільки новорічних ялинок реалізували на Закарпатті
- Дитячі голоси вітають ужгородців у міському транспорті
- Закарпатців закликають стати донорами крові напередодні різдвяно-новорічних свят
- Інструктор «Устім» - про навчання майбутніх операторів ССО
- "Я не міг загинути, коли мене чекала така дівчина": історія чопського прикордонника Євгенія
- Лісівники висадили дуби у центрі селища Дубове на Закарпатті (ФОТО)
- Ужгородець Назар Тафій волонтерить на потреби війська та пише наукову роботу про збірку Андрія Любки
- «Ремонтуємо навіть натівську зброю, до якої немає інструкцій…» Історія бійця 128-ї бригади Івана
- Заготівля майбутнього лісу: у Карпатах лісівники зібрали понад 1100 кг насіння бука
- «У мене помінялося ставлення до росіян. На початку повномасштабки була ненависть, а тепер з’явилося презирство…» Історія бійця 128-ї бригади Роланда
- Позивний «Трамп» - Віктор з Страбичова пройшов шлях від солдата до капітана у 101-й окремій бригаді територіальної оборони Закарпаття
- «До війни я випікав у ресторані «Наполеони» й «Медовики», а зараз у нас найпопулярніший – вафельний торт зі згущонкою». Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Тренується шість днів на тиждень і у 16 років став чемпіоном світу: історія мукачівського боксера Ростислава Трусова
- Між закордоном і армією 22-річний “Шкіпер” обрав ЗСУ!
- Карета швидкої допомоги «Оксана»: артефакт війни – в Ужгородському замку
- "Ми не можемо щось дати, якщо самі цього не маємо", — Василь Мандзюк про роботу капелана в тилу
- Які штами грипу циркулюватимуть в Закарпатті, чи зафіксовані вже випадки і коли чекати на епідемію
- Цієї осені в Карпатському регіоні лісівники висадять молоді сіянці на площі понад 200 гектарів

До цієї новини немає коментарів