Цьогоріч для Ужгорода на реалізацію програми "Доступні ліки" передбачено більше 2,9 млн грн

В Україні вже півтора роки реалізується урядова програма «Доступні ліки», метою якої є збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання хвороб, подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу.
Нагадаємо, що лікар у рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми – це кошти державного бюджету.
Для Ужгорода на реалізацію програми цьогоріч передбачено понад 2,9 млн. грн., станом на 1 жовтня наше місто отримало фінансування у розмірі більше 2,2 млн. грн., 11 457 ужгородців отримали медикаменти за програмою "Доступні ліки".
Наразі в обласному центрі Закарпаття укладено договори із 31 аптекою, які виявили бажання брати участь в урядовій програмі. Медичними працівниками у рамках програми «Доступні ліки» виписано 30527 рецептів, з яких уже отоварено 27 804 на суму понад 2,2 млн. грн.
Із серпня цього року МОЗ України затвердило новий реєстр препаратів "Доступні ліки" (четвертий від початку дії програми). На сьогодні в програмі - 261 препарат, 59 з яких для пацієнта є повністю безоплатними. За час роботи програми вибір для пацієнтів збільшився більш ніж удвічі. Наразі для лікування серцево-судинних захворювань у програмі є 203 препарати, 45 з яких пацієнти можуть отримати безоплатно; для лікування діабету 2 типу – 42 препарати, з яких 9 є безоплатними; від бронхіальної астми у програмі є 15 препаратів, 5 із яких безкоштовні.
Щоб отримати ліки за програмою, потрібно звернутись до сімейного лікаря, який випише правильний рецепт: не має бути жодних кольорових папірців, наліпок і фірмових бланків від фармацевтичних компаній – тільки офіційний бланк. Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву. Потім пацієнт обмінює рецепт на медикаменти в аптеці з позначкою «Доступні ліки», - інформують у відділі охорони здоров’я Ужгородської міської ради.
Прес-служба Ужгородської міської ради
До теми
- Ужгород відзначає 1132 річницю з часу першої писемної згадки: цікаві факти про місто
- В Ужгороді ветерани, родини військових та переселенці можуть отримати безоплатні юридичні консультації
- У серпні в Ужгороді народилося 222 немовлят - 103 дівчинки та 119 хлопчиків
- З історії ужгородської школи ім. Масарика: в Ужгороді видрукувані унікальні видання
- Ужгород долучився до всеукраїнської акції «Дзеркало Незалежності»
- Найбільш інстаграмні місця в Ужгороді
- 48 перших класів: в Ужгороді триває підготовка до початку навчання
- Кількість першокласників в Ужгороді зменшилася
- Central Park від SENSAR Development: новий погляд на життя у великому місті
- INCLUSIVE-ED4ALL: освіта для всіх і кожного у сільських громадах України та Румунії
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у червні 1925-го? (ФОТО)
- 108 хлопчиків та 80 дівчаток, серед яких 4 двійні, народилися в червні в Ужгороді
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
До цієї новини немає коментарів