Закарпатці вже вкотре писатимуть Всеукраїнський диктант національної єдності

Цього року Закарпаття визначено основним майданчиком проведення заходів до Дня української писемності та мови, які пройдуть в області 8-9 листопада.
Поряд з вже традиційними заходами відбуватимуться творчі зустрічі, поетичні вечори, майстер-класи та виставки унікальних видань. Вкотре закарпатці разом із керівництвом області, районів та міст писатимуть Всеукраїнський диктант національної єдності.
Так, до проведення свята долучаться учасники фестивалю «Карпатська ватра» – українські письменники Карпатського регіону (Закарпаття, Львівщини, Буковини, Прикарпаття, а також Румунії, Угорщини, Словаччини та Польщі). Вони проведуть ряд творчих зустрічей із викладачами української філології, школярами та студентами в Ужгороді, а у с. Великі Лучки Мукачівського району відкриють музей засновника Товариства української мови на Закарпатті Ю. Керекеша і презентують книгу про нього.
У рамках заходів в обласному центрі будуть експоновані рукописні книги та стародруки з фондів Мукачівської греко-католицької єпархії.
На гостей свята очікують цікаві перформанси – відкритий майстер-клас з рукописних кириличних шрифтів та чемпіонат скоромовок, переможці якого візьмуть участь в урочистому закритті Днів української писемності та мови.
Окрім того, у програмі заходів передбачено проведення поетичного марафону, тематичного круглого столу, книжкової виставки та прес-конференції за участі представників Міністерства культури України та керівництва Закарпатської облдержадміністрації. Гостями краю у ці святкові дні будуть видатні українські письменники та майстри слова. Зокрема, участь у концертній програмі разом із закарпатськими виконавцями візьмуть гурт «Riverland» (м. Дніпро), Заслужений артист України Віталій Свирид та Народна артистка України Марія Бурмака.
Відповідні урочисті заходи пройдуть у всіх районах області. Про подробиці проведення Днів української писемності та мови буде повідомлено додатково.
Нагадаємо, що свято заснували Указом Президента України «Про День української писемності та мови» у 1997 році. У документі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця»
Джерело: Прес-центр Закарпатської ОДА
До теми
- Унікальне Закарпаття: у соцмережах показали соляну стометрову піраміду підземного Солотвина
- ДНК-ідентифікація тіл невпізнаних та зниклих безвісти: як на Закарпатті проводять експертизи
- Служба супроводу 12-ої бригади «Азов»: як працює система підтримки
- У січні в Ужгороді народилися 91 дівчинка та 103 хлопчики, серед яких — одна двійня
- Понад 4 тисячі випадків захворювання на грип та ГРВІ виявили минулого тижня на Закарпатті
- Щороку на облік у Закарпатському протипухлинному центрі уперше стають близько 3 000 нових пацієнтів
- "Ми розпалили вогонь, аби хоч якось зігрітися": історія Юрія, який понад 20 років мандрує горами Закарпаття
- За перший місяць 2026 року Закарпаття прийняло п’ять евакуаційних груп із прифронтових областей
- Після важкого поранення переніс понад 10 операцій та планує повернутися у стрій: історія закарпатського поліцейського Івана Гучковича
- Освітній фронт Закарпаття: ректорка Наталя Шетеля про зміни, виклики та перемоги Академії
- Маленькі бульбашки — велика діагностика: у Закарпатському кардіоцентрі виконують унікальне обстеження
- Морозний виклик: як лісівники на Закарпатті допомагають диким тваринам пережити зиму (ВІДЕО)
- Стало відомо, чи багато закарпатців вакцинуються від грипу
- Сьогодні – Велике свято Стрітення Господнє: дата та історія, чому потрібно запалити свічку
- Допомога дровами: на Закарпатті лісівники підтримали центр соціального обслуговування
- Герої без зброї: водій-рятувальник Ігор Чепа про готовність там, де складно, силу духу та історії з рятувального життя
- «Бограч-index» – січень 2026: за місяць ціни на продукти зросли на 6,4%
- На Закарпатті зростає захворюваність на грип та ГРВІ
- Морози не зупиняють турботу: як лісівники рятують диких тварин взимку на Закарпатті
- Замість окупації — опір: історія офіцера Нацгвардії

До цієї новини немає коментарів