Під час пандемії головне – люди: ужгородці вже підтримали понад 1000 сімей

«Усе починалося з ініціативи шести людей, – розповідає Ірина Микулин. – Буквально за перші три дні до нашої Фейсбук-спільноти приєдналося близько півтори тисячі людей. Із них 40 одразу виявили бажання волонтерити. Нині сторінка налічує понад 3000 читачів. Свої зусилля згуртували вже 60 волонтерів, серед яких багато студентів і викладачів.
Місто розділили на кілька умовних районів і призначили там координаторів та волонтерів. Приміром, Ірина координує роботу на БАМі та збирає дані про потребуючих.
Робота налагоджена. За кожен напрям відповідає окрема людина: одні приймають дзвінки та збирають продукти, інші формують списки на відвідування. Координатори за цим переліком отримують пакунки. А потім волонтери їх розносять.
Однак на зв’язку, зізнається Іра, часто навіть до півночі. Люди телефонують, просять про підтримку і пропонують допомогу мало не цілодобово.
– Мене вразило, що 90 % людей не просять про допомогу, а дають адреси інших. Наприклад, телефонує пенсіонерка і каже: я живу сама, онкологія, але до мене навідується дочка, а от у сусідки нікого нема і не виходить 2 тижні. Допоможіть їй, – ділиться дівчина.
Є такі, кому потрібно принести продукти, але вони їх можуть повністю або частково оплатити. Є й такі, кого забезпечують безкоштовно.
Візити роблять по суботах. Щоразу намагаються охопити близько сотні осель. Є сім’ї чи самотні пенсіонери, що їх волонтери називають критичними. Вони потребують особливої підтримки – таких відвідують частіше.
На початку найбільша проблема була з масками: «Старенькі телефонували й плакали, бо не можуть купити маску, а без неї на вулицю виходити страшно. Тоді відгукнулося багато ужгородських кравчинь, які шили їх буквально ночами», – пригадує волонтерка.
Одразу ж із допомогою долучилися підприємства, пекарні, приватні бізнеси й навіть усеукраїнські організації: надають засоби захисту та продовольства. Благодійників стає все більше. Щоб перелічити їх – потрібна окрема публікація. Однак на сторінці Взаємодопомоги є всі фотозвіти з подяками.
Великим викликом для волонтерів став Великдень. Ужгородці допомогли забезпечити святковими наборами близько пів тисячі сімей. До цього масштабного благочинства закарпатці долучилися з особливим ентузіазмом. Приміром, крім пекарень, до випікання пасок долучалися й ґаздині. Одна з них передала 30 пасок зі словами «Захопилася, спекла більше».
Тепер, каже Іра, найбільше потрібні продовольчі товари, що не псуються: крупи, олія, макарони, чаї тощо. Один підприємець навіть виділив приміщення для зберігання. Коли передають продукти з малим терміном придатності (одна господиня дала сир, молоко, сметану), їх віддають одразу. Критичним. А рук вистачає.
Допомогти може кожен:
-
-
- підготуйте продуктовий набір для сім‘ї;
- перерахуйте кошти для купівлі харчів;
- повідомте, якщо знаєте тих, хто має якусь потребу.
-
Контактний номер 050 081 000 4
Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ
До теми
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Дівчина, яка завжди читає: Олександра Артюхіна про перекладацьку справу і свій перший великий роман
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- Цьогорічний лауреат премії Петра Скунця Віктор Новграді-Лецо – про творчість, премію та плани на майбутнє
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- Мріє повернутися у звільнений Маріуполь: Кіра Обединська про поранення, вивезення у ДНР і нагороду "Майбутнє України"
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
До цієї новини немає коментарів