У Виноградові руйнується пам'ятка архітектури: містяни занепокоєні станом Палацу Перені

У Виноградові руйнується пам'ятка архітектури: містяни занепокоєні станом Палацу Перені
Світлини на яких видно, що будівля Палацу дійсно руйнується, обсобливо це замітно поп обшарпаних снінах, з яких обсипається штукатурка.

 

"Нажаль наша гордість Севлюша, потихеньку йде до руйнування фасаду і байдужість влади до реставрації і підтримки. Небагато потрібно часу, щоб пішло руйнування нашої спадщини наших предків які залишили ...", - зазначається в описі до фото.

ДОВІДКОВО:

Палац Перені — колишній палац і парк барона Жигмонда Перені. Розташований у південно-східній частині міста Виноградова.

Палац важається одним з найстаріших на Закарпатті споруд такого типу. Будівля досить велика, масивна, прямокутна, двоповерхова. Наріжні чотирикутні вежі мають радше архітектурно-декоративне призначення, ніж оборонне.

Численні реставрації та перебудови надали палацові барочного вигляду, так що тепер ніхто не може сказати, як він виглядав на початках. На фасадній стороні розміщений стильний портал, над ним, на високому фронтоні,— герб баронів Перені. Дах піднесений, барочний, покритий ґонтом. Стіни палацу товсті, масивні, кімнати порівняно низькі, перекриття склепінчасті. Під будовою просторі склепінчасті підвальні приміщення. Палац розташований серед стародавнього парку, у якому багато красивих і рідкісних дерев (див. Парк Перені). На підході до палацу стоять одноповерхові флігелі.

Після того як 1557 року королівське військо штурмувало замок, у якому перебував Перені, замок став непридатним для житла. Для його відновлення треба було багато коштів. Барон вирішує побудувати палац у місті неподалік від замку, щоб у разі небезпеки можна було перейти в більш стратегічно вигідне та безпечніше місце. Для цього вибрали вже існуючий палац, який був зведений у XIV ст.

Спочатку він був одноповерховим, лише в XVII ст. надбудовали другий поверх, вежі на рогах набули красивого завершення, на центральному фасаді ризаліт та герб, фігурні водостоки. Перший поверх використовувався під господарчі потреби, на другому були житлові приміщення та велика зала. В останній розміщувалася фреска з зображенням Агасфера та цариці Естери.

Голос Карпат

 

19 червня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів