«Активна громада» – в Ужгороді, або Як бути свідомим у політиці місцевого рівня

«Активна громада» — всеукраїнська ініціатива, покликана розвивати українське суспільство через активізацію людей, які раніше не були залучені до громадської діяльності. Ініціатива працює у 32 громадах, у тому числі й на Закарпатті. Її осередок діє з 2015 року й в Ужгороді. Ужнівцям діяльність «Громади» відома, зокрема завдяки проведенню студентських дебатів та «Читання програм кандидатів у президенти».
Лекції від «Активної громади» мають просвітницький характер і показують інструменти взаємодії влади та громадян. Тут розкажуть не тільки про структуру та принципи організації місцевого самоврядування, а й про варіанти вирішення місцевих проблем. Наприклад, про створення звернень, петицій чи організацію зборів громадян. Ініціатива закликає людей до активності й переконує, що в руках кожного українця достатньо інструментів, аби творити позитивні зміни у своїй громаді та державі.
Нині, у зв’язку з процесами децентралізації та майбутніми місцевими виборами, ініціатива пропонує громадянам обговорення змін до виборчого законодавства на загальнодержавному та місцевому рівнях.
Ганна Мелеганич
Комунікаційна менеджерка проєкту та доцентка УжНУ Ганна Мелеганич каже:
«Авдиторія різна. Зазвичай усі потенційні виборці з регіону, але, звісно, фокусуємо увагу передусім на мешканцях Ужгорода, а також двох ОТГ – Перечинської та Іршавської. Усі заходи проводимо за схемою: від загальних питань до глибших тем. Адже не можна говорити про квантову фізику, поки не зрозуміємо основи природознавства. Тому, говорячи про загальні нововведення виборчого законодавства, потрохи поглиблюємо знання у питаннях застави, громадського спостереження, вимог до кандидатів, виборчих програм тощо».
Через пандемію та карантинні обмеження тренінги проводяться онлайн, тому долучитися могли всі охочі з різних куточків області.
Тетяна Гичка
Майбутня міжнародниця, студентка ФМЕВу Тетяна Гичка була частою гостею засідань «Активної громади»:
«Цьогоріч я вперше обиратиму мера та депутатів Ужгорода. Тому відвідувала майже всі вебінари, адже хочу зробити свій вибір свідомо. Упевнено можу сказати, що дізналася багато практичних речей про місцеву владу і не тільки. Наприклад, найбільше зацікавила історія референдумів в Україні. Особливо те, що через прогалини в законодавстві в цій сфері, на голосування хотіли висувати різні популістичні гасла чи політичну рекламу».
Засідання онлайн
Протягом останніх місяців учасники також обговорювали теми звітності міських депутатів (на прикладі Ужгорода), формування бюджету громади та особливостей проведення всеукраїнського референдуму тощо.
Зокрема, долучилися до формування «Карти розвитку громади», де кожен мешканець міг в онлайн-режимі назвати пріоритети розвитку своєї громади.
До вебінарів можуть також активно долучатися й студенти УжНУ, більшість яких уже має право голосу на виборах. Також тематика зустрічей буде цікава майбутнім юристам, політологам, комунікаційникам, та всім, хто цікавиться розвитком громадянського суспільства.
Більше – на сайті та ФБ-сторінці ініціативи.
Галина Гичка, Медіацентр УжНУ
До теми
- Де на Закарпатті шукати європейський рівень якості за вітчизняною ціною
- Першим лікарем, якого вакцинували на Закарпатті від COVID-19, став Степан Карабиньош
- Офіційно - щодо обвалу бруківки на площі Театральній
- Втрачений Ужгород: як став почесним громадянином міста барон Шандор Сурмаї
- При Ужгородському університеті запрацював гурток із математики для олімпіадників
- В УжНУ відбулася регіональна зустріч рад молодих учених Закарпатської області
- Ужгородцям – про автобусні зупинки в місті: облаштування, ліквідації та погодження їх переліку для приміських автобусів
- Офіційно - щодо забудови біля "Світанка" та амфітеатру в Ужгороді
- В Ужгороді комісійно обстежили зелені насадження на Капушанській
- Верховний Суд України поставив крапку в епопеї із призначенням директора Ужгородського міського пологового будинку
- Втрачений Ужгород: історія фотографа Пийтера Баші
- Трасу М-06 Київ-Чоп відкрили для руху вантажівок
- Рецидив раку, потрібно понад 50 тисяч доларів: ужгородка потребує допомоги в боротьбі за життя!
- Жона ци людина: гендерна несправедливість на Закарпатті
- Втрачений Ужгород: історія пряничника Аурела Ципорського
- Як захистити мешканців мікрорайонів Доманинці, Радванка та Підлипники від підтоплень?
- Ужгород – у переліку міст, де у 2021 році планується відкриття Центру підтримки підприємництва “Дія. Бізнес”
- Трьом десяткам малозабезпечених сімей в Ужгороді сьогодні вручили допомогу
- Відтепер спеціальна робоча група виявлятиме в Ужгороді факти недотримання забудовниками містобудівних умов та обмежень
- Підсумували: Топ-5 порушень митних правил, зафіксованих у зоні діяльності Закарпатської митниці минулоріч
До цієї новини немає коментарів