Петро Мідянка та Людмила Загоруйко за прилавком «Кобзаря» розповіли про любов до Срібної землі

Вони, як Інь і Ян: він тихий і спокійний, вона – балакуча й енергійна. Вона з міста, а він виріс серед гір у закарпатській глибинці. Він пише українською, а вона – російською. Як два шматочки пазла, які доповнюють не лише у житті, але, певно, впливають і на творчі результати одне одного. Обоє неймовірно начитані і залюблені в те, що мають. У рамках акції «Письменник за прилавком» у книгарні «Кобзар» відвідувачі вітали Петра Мідянку та Людмилу Загоруйко.
Зустріч із ними – справжня, щира, якась особлива. Така, наче прийшов у гості до добрих друзів. Воно й не дивно: до пана Петра й пані Людмили завітало чимало знайомих. Із ними діляться планами, обговорюють то важливе, то швидкоплинне… І така щирість не тільки до «своїх». Бо лиш кілька хвилин – і ти теж ніби давній знайомий: слухаєш про сокровенне, а то й дискутуєш.
Карантинний період видався для Петра Мідянки доволі плідним: видав дві книги – ліричну збірку «Посланія від Петроса» та збірку есе «Срібна флейта Срібної землі». Однак зізнається: «Щодо комунікації, презентацій, поїздок я б не сказав, що карантин вплинув позитивно. Ми завжди виривалися у ближнє зарубіжжя, планували й на це літо подорож. Але… Тож доводилося занурюватися в тексти. Вони писалися. Та не були такі оптимістичні. Може, вік до того схиляє… Проте є певний наслідок праці. Дві книжки – це добрий результат у ковідний період».
Петро Мідянка та Федір Шандор
Якби описувати свою творчість одним реченням, каже Петро Мідянка, назвав би любов’ю до Срібної землі.
Любов до Закарпаття – це, власне, і про книгу Людмили Загоруйко «Конец географии». Тут, зізнається авторка, «…сказала про закарпатське село те, чого ніхто в Україні не сказав. Не думаю, що, змінивши Ужгород на Широкий Луг, я якусь жертву зробила. Вважаю, що я себе збагатила. Хоч фізично у селі дуже працюю. Та збагатила себе морально – з’явилося багато друзів по світу. Не можу сказати, що «Кінець географії» – Широкий Луг – для мене став кінцем географії. Для інших він кінець географії. А для мене це відкриває світ».
Авторка розповідає, що в книзі йдеться про життя звичайного закарпатського села, без прикрас. Буденність у ньому не завжди така романтична, як хотілося б уявляти, однак не без гумору й дотепних ситуацій. І хоч каже, що життя з Мідянкою не впливає на її творчість, починається збірка «Конец географии» твором «Мой» Мидянка».
«Я на нього дивлюся – він геніальний. Мідянку взагалі любить Бог! Він не напружується – воно в нього саме пишеться!» – захоплюється Людмила Загоруйко. І веде далі: «Не знаю, чого Бог вистрелив у той Широкий Луг – свого часу майже неписьменний. Його мати мала 4 класи, а батько – лісоруб. І Він вистрелив у Мідянку – це унікальне явище!»
Із перших хвилин розмови навіть незнайомцю стало б зрозуміло: Петро Мідянка неймовірно начитаний. Розповідає: «Я завжди любив книжки. Батьки часом казали: «Не дивися в книжку, коли їж!». Пізніше купував і такі, що коштували цілу мою зарплату. Вірю, що попри всі потуги цифрового засилля Україна не втратить читача. Бо ні аудіокнижка, ні оцифрована книжка не є такою, як та, котру береш у руки, бачиш перед собою той папір, той текст, ту віньєтку»…
Нагадаємо, акція «Письменник за прилавком» відбувається щодня у будні з 14:00 у книгарні «Кобзар». Уже цього тижня за прилавком побувають:
- 14 грудня – Андрій Дурунда
- 15 грудня – Олена Пекар
- 16 грудня – Микола Пігуляк
- 17 грудня – Михайло Рошко
- 18 грудня – Олександр Гаврош
Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ
До теми
- Де на Закарпатті шукати європейський рівень якості за вітчизняною ціною
- Першим лікарем, якого вакцинували на Закарпатті від COVID-19, став Степан Карабиньош
- Офіційно - щодо обвалу бруківки на площі Театральній
- Втрачений Ужгород: як став почесним громадянином міста барон Шандор Сурмаї
- При Ужгородському університеті запрацював гурток із математики для олімпіадників
- В УжНУ відбулася регіональна зустріч рад молодих учених Закарпатської області
- Ужгородцям – про автобусні зупинки в місті: облаштування, ліквідації та погодження їх переліку для приміських автобусів
- Офіційно - щодо забудови біля "Світанка" та амфітеатру в Ужгороді
- В Ужгороді комісійно обстежили зелені насадження на Капушанській
- Верховний Суд України поставив крапку в епопеї із призначенням директора Ужгородського міського пологового будинку
- Втрачений Ужгород: історія фотографа Пийтера Баші
- Трасу М-06 Київ-Чоп відкрили для руху вантажівок
- Рецидив раку, потрібно понад 50 тисяч доларів: ужгородка потребує допомоги в боротьбі за життя!
- Жона ци людина: гендерна несправедливість на Закарпатті
- Втрачений Ужгород: історія пряничника Аурела Ципорського
- Як захистити мешканців мікрорайонів Доманинці, Радванка та Підлипники від підтоплень?
- Ужгород – у переліку міст, де у 2021 році планується відкриття Центру підтримки підприємництва “Дія. Бізнес”
- Трьом десяткам малозабезпечених сімей в Ужгороді сьогодні вручили допомогу
- Відтепер спеціальна робоча група виявлятиме в Ужгороді факти недотримання забудовниками містобудівних умов та обмежень
- Підсумували: Топ-5 порушень митних правил, зафіксованих у зоні діяльності Закарпатської митниці минулоріч
До цієї новини немає коментарів