Митці Ужгородщини та Жешува об’єдналися для популяризації автентичних ремесел
Художниця Вікторія Манайло-Приходько демонструє на виставці народне мистецтво, трансформоване через професійне бачення художників родини Манайла. «Моя мета на цій міні виставці рекламувати творчість Федора Манайла, Івана Манайлата свою. Тому така строката експозиція, але вони представляє всі напрямки, які я б хотіла показати, - каже Вікторія Манайло-Приходько. - Також презентуємо тут унікальні речі: декоровані декоративні гарбузики, цей незвичайний вид мистецтва зустрічається тільки у нас на Закарпатті. Колись закарпатці використовували гарбузики як посуд, декорували їх.Спочатку вирізьблювали, потім втирали вугілля з ватри, гарбузики висихали. У більших зберігали сипучі речовини. Федір Манайлоподорожував по Закарпаттю, вивчав технологію виготовлення і у 60-их роках минулого століття він цей вид відродив. Продовжили працювати з цією технологіє Наталка Мигович таОльга Скакандій. На тему цих гарбузиків наші студенти створили керамічні роботи,які також представлені у нас на виставці».
Марта Решетар-Марко зХудльово(Середнянська селищна рада)вишиває картини бісером, презентували роботи дві її донечки Софія і Соломія. Мама вдома з найменшою дівчинкою з чотирьох. Картини присвячені подіям у родині, а також релігійним подіям, традиції відзначення яких передаються у закарпатських родинах з покоління у покоління. «Такі картини оберігають у сім’ї мир та спокій. Картину з бісеру можна вишити і за два тижні, більші роботи потребують і два місяці», - пояснює бабуся Ольга Ніколенко. Жінка теж сама вишиває, на виставку принесла нещодавні роботи, а також рушник, який вишивала колись собі на майбутнє весілля ще 11-річною дівчинкою. За більше, ніж півстоліття рушник у такому ж вигляді, як був на весілля.
Гелена Матейко, бібліотекарка зХудльово розповідає про вишивку подрібненими камінчиками, Техніка з’явилася ще у 10-11 столітті: «Так оздоблювали кожухи, хустинки, прикрашали комірці на свитах, сорочках. Прості люди мали скромніші вишивки, багатші використовували більше оздоби. Тому бісером вишивають невипадково».
Серед майстрів, які презентують власні роботи на спільних заходах є художники, керамісти, різьблярі, вишивальниці. Мета проєкту, який реалізується спільно з Жешувським повітом у Польщі, -- об’єднати місцевих виробників традиційних автентичних ремесел, популяризувати їх творчість в обох країнах, промотувати місцеву культуру.
«Програма націлена на те, щоб зближувати людей через спільну діяльність. До нас мали приїхати 60 польських митців та майстрів, мала бути велика бренд виставка але завадив ковід, тому заходи змінилися. За словамиВолодимираХиминця, керівникапроєкту, у двох районах: Ужгородському та Жешувськомузнімають проморолики. А оскільки межі районів більшилися, то долучаєтьмайстрів з колишніх Великоберезнянського та Перечинського районів. Готується також великий фотоальбом-каталог (200 сторінок) за трьома напрямками: культурна спадщина, традиції, туризм і економіка».
Ужгородський прес клуб
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Другий міжнародний театральний фестиваль актуальної драматургії «ДРАМА СЬОГОДЕННЯ» відбудеться в Ужгороді
- Одразу 4 колективи Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д. Є. Задора тріумфували на міжнародних конкурсах
- Ужгород збагатився четвертим органом – королем музичних інструментів
- Закарпатський музей народної архітектури та побуту відкрив виставку з фондової колекції «Мереживо надії»
- Розпочався прийом фільмів на 6-й Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)
- Відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»: заявки на участь можна подавати до 21 лютого
- Вечір фортепіанної музики, що перенесе у світ образів минулого - обласна філармонія запрошує сьогодні на концерт
- Ужгородський скансен розпочинає реалізацію міжнародного грантового проєкту
- В Ужгороді відкрили виставку "Магія каменю"
- Дитячі книжки з підписами закарпатських авторів передадуть для українських дітей в Угорщині
- Видав понад 120 збірок народних казок: за прилавком в ужгородській книгарні «Кобзар» був закарпатський літературознавець Іван Хланта
- Історія однієї картини: портрет єпископа Андрія Бачинського
- В Ужгороді сьогодні відбудеться благодійний показ «Маріупольської драми»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту Антон Ковач представив серію живописних робіт «Подорожі»
- Закарпатська академія мистецтв створює простір, який ширше “відкриє двері” для охочих до мистецтва
- «Єдність у розмаїтті»: Закарпатський народний хор запрошує на концерт
- Художниця Ксенія Платанова – про своє життя в Ужгороді, виставки та мистецтво
- Протягом місяця в обласному музеї ім.Й.Бокшая можна переглянути виставку «Ужгород на палітрі епох»
- У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді відкрили виставку робіт живописця Маріона Ілку, присвячену закарпатським митцям та громадським діячам
- 27 січня в Ужгороді стартує чудова акція: «Дитячий письменник за прилавком»
До цієї новини немає коментарів