Спалах поліомієліту на Закарпатті: інфіковані вже 5 дітей, одну паралізувало

У п'ятьох дітей на Закарпатті виявили поліомієліт, від якого могла б захистити вакцинація. Усі вони не мали планових щеплень від поліовірусу, - пише BBC Україна.
Головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик у коментарі ВВС News Україна повідомила, що мова йде про два різні осередки, де виявили вірус поліомієліту. При чому один з них пов'язаний з нещодавнім спалахом хвороби на Рівненщині. Перший випадок інфікування зафіксували у 12-річної дівчинки з Тячівського району Закарпатської області.
Ще 13 вересня у школярки розвинулися гострі кишкові розлади. За три дні у дитини підскочила температура, 17 вересня до симптомів додався біль у попереку та лихоманка з температурою у 39 градусів. Наступного дня дитина вже не могла встати на ногу.
До обласної дитячої лікарні з підозрою на гострий в'ялий параліч дівчинка потрапила 19 вересня. Там відібрали зразки, їх доправили до референс-лабораторії вірусологічних досліджень Центру громадського здоров'я у Київ. Результат дослідження - позитивний. Згодом поліовірус І типу (вакциноасоційований) підтвердили у лабораторії у Гельсінкі, розповідає медична директорка Закарпатської обласної дитячої лікарні Магдалина Семеняк.
Біологічні зразки на наявність поліовірусу відібрали й у двох інших дітей з родини занедужалої. Початкові симптоми у вигляді розладів травлення спостерігалися в усіх малюків, проте поліовірус у них не підтвердився.
Мати змінила своє ставлення до щеплень
13 жовтня 12-річну дівчинку з Тячівщини перевели з інфекційного відділення до неврологічного. Рухливість лівої ноги досі не відновилася, дитині важко спиратися на ногу.
Упродовж року школярка проходитиме курси реабілітації: фізпроцедури, масажі, вітамінотерапія. Для відновлення втраченої нейропрохідності знадобиться рік чи півтора активної роботи, пояснює медична директорка Закарпатської обласної дитячої лікарні Магдалина Семеняк.
Змінити своє ставлення до вакцинації мати інфікованої змогла лише після захворювання власної дитини.
Від коментарів жінка утримується. Проте, за словами Магдалини Семеняк, мати все ж дала дозвіл на щеплення від поліовірусу двох інших своїх дітей. Тоді як спочатку була категорично проти. Випадок інфікування вакциноасоційованим вірусом поліомієліту І типу 12-річної дитини не пов'язаний із розслідуванням випадку паралічу, викликаного поліовірусом у невакцинованої дитини з Рівненської області.
Проте у ході розслідування було виявлено інший осередок - його локалізацію не називатимуть з етичних міркувань, розповідає Вікторія Тимчик.
АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES
Діти є найбільш уразливими перед поліомієлітом. Хвороба може закінчитися паралічем на все життя У чотирьох дітей, які мали контакти із інфікованою дитиною з Рівненщини, підтвердили поліовірус ІІ типу. Проте з етичних міркувань подробиць того, як діти із Закарпаття отримали контакт з дитиною з Рівненщини, не повідомляють. За інформацією Вікторії Тимчик, за медичною допомогою батьки дітей не зверталися, наразі вони перебувають вдома під контролем сімейної лікарки та наглядом батьків.
Жодна дитина, так само як і в першому випадку, не мала щеплення від поліомієліту. Відмінність цього випадку полягає у тому, що від вакцинації батьки відмовляються через релігійні переконання. Нагадаємо, що у випадку спалаху біля Рівного також дітей не вакцинують через релігійні переконання.
До теми
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
- Найстаріший капелан: отець Іван Ісайович понад 10 років опікується військовими
- «Я довіряю своєму підрозділу, ми працюємо як злагоджений механізм…» Історія бійця 128-ї бригади Сергія
- "Янголи в пікселі": історія військового медика Еріка Глеби, який на фронті евакуював понад тисячу бійців
- Звільнений з полону ужгородець Роберт Балог: “У камері я поставив ціль — максимально себе зберегти”
- «Я не рахую свої трофеї, але це сотні знищених цілей. Моє головне завдання – прикрити нашу піхоту…» Історія бійця 128-ї бригади Івасика
- «Війна – це справжнє пекло на землі, а її наслідки жахають. Вона здатна пробудити мужність навіть у жінок», – Людмила Ціпкало, фельдшерка ДСНС Закарпаття
До цієї новини немає коментарів