Тисячі кошиків, комендантська година та вимушені переселенці: як в Ужгороді відзначили Великдень

В Ужгородському греко-католицькому катедральному соборі о 8-ій ранку уздовж вулиці Духновича та на частині вулиці Капітульна зібралися люди, щоб освятити великодні кошики. Серед вірян — сім'ї з дітьми. У кошики кладуть традиційні для цього свята страви.
.jpg)
"Паска, грудка, масло, сіль, кілця ковбаси, шовдарь та крашанки, це те що має бути обов’язково. А решта за бажанням хто що хоче, те й кладе", — розповіла ужгородка Августина Гнепа, яка поставила кошик для освячення біля собору.
Настоятель катедрального собору отець Іван Тидір каже, що єдиною відмінністю цьогорічної служби від попередніх є комендантська година.
.jpg)
"Всередині був такий неспокій, через комендантську годину. З 23 по 5 годину. Все одно, ми проводили за графіком богослужіння, але майже без вірників. Ми не хотіли, щоб вони наражалися на небезпеку. Вірники були до 23-ї години вчорашнього дня. Освячували паски. Інші — приходили 24 квітня після 5 години. Ми розуміємо державу, що вона оберігає нас, забезпечує нам спокій, це дуже прекрасно. Ми не засуджуємо те, що ввели комендантську годину. Значить так потрібно, якщо вони вводять", — розповів кореспондентці Суспільного Іван Тидір.
У храмі "Святої Троїці" на Київській набережній в Ужгороді освячення пасок розпочалося тільки 24 квітня о 5-ій ранку. За словами настоятеля цього храму Віктора Аврамчука, від нічного освячення пасок вони теж відмовилися.
.jpg)
"Служби, які були заплановані о 23-й годині, вони не відбулися і освячення пасок нічного не було. Тобто служба почалась у нас о 5:30 коли відмінили комендантську годину. Таким чином ми змогли прийти, почати службу, і через кожні 15-20 хвилин, коли приходили люди, для того, щоб не було великого скупчення людей, ми освячували кошики", — розповів Віктор Аврамчук.
Серед відвідувачів тут ужгородець Василь Івеґеш, який щороку прикрашає свій великодній кошик створеною з вершкового масла церквою. Каже, що на його створення витрачає 300 грамів масла та півтори години часу
..jpg)
Освячення пасок відвідали і вимушені переселенці. Киянка Яна Базіченко каже, що не могла пропустити це свято.
"Таке свято родинне ми завжди зберігаємо. І хоч ми не вдома, та все одно придбали і кошик, і паску, і рушник, і все одно святкуємо, бо то свято, ми сподіваємось, що воно принесе мир на нашу Україну", — каже Яна Базіченко.
За словами речниці Нацполіції на Закарпатті Ганни Дан, великоднє святкування в Ужгороді та Закарпатті відбулося без надзвичайних подій та без порушень.
Суспільне Закарпаття
До теми
- "Люди йдуть в театр за емоціями — ми їм це даруємо", — Рудольф Дзуринець
- «Якою є війна зсередини і що змінилося в Ужгороді»: відверта розмова з Владиславом Товтином
- Аромат, що закохує: на набережній Незалежності в Ужгороді квітне найдовша липова алея
- Яка реліквія схована в хресті іконостаса греко-католицького кафедрального собору в Ужгороді?
- Інклюзія — це про гідність: Ольга Принцовська про власний досвід та зміни у суспільстві
- Як з’явилася площа Театральна в Ужгороді?
- В Ужгороді майже кожен четвертий житель — внутрішньо переміщена особа
- Цікаві факти про водні ресурси: геотермальні води Ужгорода
- Мар’яна Нейметі: «Ніхто зверху рядків не диктує, в нього є важливіші клопоти»
- Навіть у найважчі моменти ми все одно співаємо, – керівниця театру «Берегиня»
- До перших класів в Ужгороді вже зарахували понад 1300 дітей: у яких школах ще є вільні місця (ПЕРЕЛІК)
- 160 малюків, серед них дві двійні, народилося у травні у перинатальному центрі Ужгорода
- «Кожна людина має право залишатися собою...»: 13-річна ужгородка Валерія Білецька розповіла про що її друга авторська пісня «Абоненти»
- В Ужгороді відбувся меморіальний захід, присвячений трьом полеглим Героям
- "Ми лікуємося об людину": інтерв'ю з психологинею про підтримку родин військовослужбовців
- Сьогодні – Трійця: традиції, прикмети та головні заборони свята
- «Знахідки, які розповідають»: в Ужгороді видали каталог артефактів з розкопок замкової церкви Святого Юрія
- У школах Ужгорода пролунав останній дзвоник. У місті майже 3000 випускників
- Безбар’єрність – це про повагу: як Закарпатський кардіоцентр створює простір, доступний для кожного
- Майже 45 років записів: в Ужгороді презентували третій том «Щоденників Івана Чендея»

До цієї новини немає коментарів