В Україні доступна вакцина від COVID-19 для дітей віком від 5 до 11 років

Фахівці Міністерства охорони здоров’я України розповіли про те, як зробити щеплення проти Covid-19 дітям віком від 5 до 11 років, яке вже доступне для використання в Україні.
Надважливо зробити щеплення дітям з хронічними хворобами, адже саме вони мають більш високий ризик тяжкого перебігу хвороби, – йдеться у повідомленні.
Корисна інформація:
- в Україні використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить в три рази менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+; - інтервал введення між першою і другою дозою становить мінімум 21 день; - адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації проти Covid-19 можна знайти за цим посиланням або зателефонувати сімейному лікарю, педіатру або в найближчу поліклініку; - під час запису обов’язково уточнюйте наявність спеціальної вакцини Comirnaty для дітей 5-11 років; - з собою потрібно мати свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного з батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів – форма № 063-2/о. Її нададуть у місці проведення вакцинації; - єдиним постійним протипоказанням до щеплення проти коронавірусу конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти вакцини або на першу дозу вакцини; - якщо температура тіла вище 38ºC, відкладіть щеплення. А ось незначні інфекції, наприклад, застуда або невисока температура не є протипоказаннями до вакцинації.Більше про протипоказання до вакцинації проти Covid-19 читайте тут.
До теми
- В Ужгороді та Сваляві рятувальники через спеку встановили охолоджувальні рамки
- На Закарпатті оголосили попередження через сильну спеку: очікується до +39 °С
- Стали відомі імена двох закарпатців, які повернулися з російського полону
- 18 хвилин між життям і інфарктом: репортаж із операційної Закарпатського кардіоцентру
- Закарпаття змінюється – нові мешканці та підприємства відкривають стратегічні можливості, – підсумки публічного діалогу
- Кава по-закарпатськи. Історія, традиції та бізнес улюбленого напою
- Єдина в Україні водяна кузня: як працює музей "Гамора" на Закарпатті
- Відкрити ліс безпечно: у Карпатах лісівники знайомлять дітей з правилами безпечної мандрівки та відпочинку
- На захисті українського неба: як мобільні вогневі групи НГУ протидіють ворожим дронам
- «Найголовніший обов’язок батька — захистити дітей. Не лише своїх. Усіх дітей України». Історія військового Чопського прикордонного загону
- Побачити, пройти і відчути: у Карпатах лісівники з усієї України випробували веломаршрут «Усть-Чорна – Ясіня»
- "Люди йдуть в театр за емоціями — ми їм це даруємо", — Рудольф Дзуринець
- Понад 50 донацій заради порятунку життів: історія почесної донорки із Чопського прикордонного загону
- «Якою є війна зсередини і що змінилося в Ужгороді»: відверта розмова з Владиславом Товтином
- Підтримка з лісів Карпат: лісівники продовжують передавати деревину військовим
- Говерла за спиною, далі – Румунія: охорона кордону високо в горах
- Міжнародний день рисі: що загрожує одному з найрідкісніших і найпотаємніших хижаків України
- Інклюзія — це про гідність: Ольга Принцовська про власний досвід та зміни у суспільстві
- Собаку чи кота можуть забрати: за які порушення власникам тварин загрожує штраф до 5 тисяч гривень
- На Закарпаття на відпочинок приїхали понад 240 дітей із трьох областей у межах проєкту "Карпатська зміна"

До цієї новини немає коментарів