Молодший сержант Юлій «Історик» захищав Україну у 2014-2015 роках, без вагань став на захист і в лютому 2022-го

Згадуючи лютий 2022 року Юлій каже: «Ми знаємо, яким був загальний інформаційний фон. Всі писали, говорили про те, що щось очікується, планується. І коли росія стягнула до наших кордонів сили, стало очевидно, що саме. Ще в 2014-2015 роках я служив в АТО, і зрозуміло, що коли почалося повномасштабне вторгнення, я не міг не піти до Збройних Сил, тому так склалося, що я - в пікселі. Щодо мотивації, то це важко пояснити. Відчуваєш , що потрібно там бути. Всі хлопці, з яким служив раніше, теж без вагань встали в стрій. Я не міг вдома сидіти».
Далі був навчальний центр, де вчився на командира комплексу «Стріла-10». За розподілом потрапив в ДШВ в 25-ту окрему повітрянодесантну бригаду. Став командиром відділення ПЗРК. «Ми працювали з «Іглою». Добре працювали. Потрапив в бригаду, коли вона була в Ізюмі. Розпочався той самий відомий харківський контрнаступ. Потім була операція з оточення Лиману. Звільнили Лиман і далі на схід в напрямку вже Кремінної».
Юлій каже: «Там надзвичайно сильно відчувається оте справжнє військове братерство. Коли тобі потрібно допомога, ніколи не почуєш, як це інколи буває в цивільному житті «та ні, давай пізніше, у мене зараз робота, нема часу» - завжди вчасно буде протягнута рука допомоги. В невеликому бліндажі чи окопі ти буквально відчуваєш плече побратима. І відчуваєш відповідальність один до одного».
«Як я потрапив на службу в Ужгород? Це була важка операція. Ми йшли на штурм. Два з половиною дні ми штурмували, далі штурмували нас. Ми закріпилися. Проти нас був чеченський спецназ «Ахмат», це я вже дізнався в шпиталі після поранення. Вони специфічно працюють порівняно з мобілізованими й бурятами, з якими ми теж стикалися. Вони часто атакують вночі. Це був АГС. Прилетіло близько півметра від окопу… Зараз по здоров’ю в бойову бригаду вже не беруть».
«Чи важко було повернутися до життя в Ужгороді? Дуже. Там ти звикаєш до постійного руху, ти в постійному тонусі. І тут тобі чогось вже не вистачає. В перший час дивним було ловити на собі погляди цивільних людей. Здавалося, що в них навіть якийсь острах присутній був. Досі не звикну до того, що коли зустрічаєш знайомого, а він ніяковіє, коли бачить тебе в формі, не знає що казати».
«Якщо порівнювати службу в ДШВ і тут, то зрозуміло, що фізично там набагато важче (елементарно хоча б врахувати автомат, біля 30 кілограмів додаткової ваги щодня на тобі). Але будь-яка військова спеціальність в будь-якому роді військ є складною. Якщо ти чимось серйозно у війську займаєшся, приносиш користь – це важка по суті робота. Навіть якщо ти працюєш з паперами, звісно фізично воно не так важко, як з автоматом, але емоційно… і відчуваєш велику відповідальність».
«Дуже боляче дивитися на дорослих чоловіків, які шукають варіанти уникнути призову за мобілізацією. Коли бачиш 45-50 річного здорового чоловіка, який раптом відчув жагу до знань і став студентом, згадуєш своїх побратимів, які неймовірними силами борються за нашу свободу і існування України. І так соромно стає за таких «чоловіків».
«Щодо «Золотого хреста», то для мене це стало великим сюрпризом. Звісно мені приємно було отримати відзнаку, але я бачив поряд з собою Людей, які, мабуть, більше на це заслуговують»,- скромно каже Юлій.
Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП
До теми
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
До цієї новини немає коментарів