Оригінальні роботи Кобзаря: офорти Тараса Шевченка зберігають у Закарпатському художньому музеї ім. Бокшая

Про роботи Кобзаря та як вони потрапили в Закарпатському художньому музейї розповіла Суспільному заступниця директора з наукової частини музею Людмила Біксей.
В експозиції українського мистецтва в Закарпатському художньому музеї імені Йосипа Бокшая є дві оригінальні роботи Тараса Шевченка — це офорти "Дари в Чигирині" та "Притча про виноградаря".
"Техніка офорта, в якій працював Тарас Шевченко і за що був названий Рембрандтом українського мистецтва, це дуже складна техніка, техніка, яка вимагає навиків роботи з металом, коли обробляється поверхня металу, наноситься у зворотному дзеркальному образі той сюжет, який хоче представити автор. В нас в колекції є два офорти Тараса Григоровича Шевченка, це тематичні речі, які були створені ним в різні періоди його життя", — розповіла Людмила Біксей.
Офорт "Притча про виноградаря" — це біблейська притча, яка відтворена через надихання роботами голландських майстрів офорта. Шевченко зобразив притчу про господаря, який роздає завдання своїм слугам, а слуги приходять потім і звітують та одержують винагороду.
Ці картини Тараса Шевченка в Закарпатський художній передали з Київського державного музею українського мистецтва.
"У Закарпатському художньому музеї ці картини з 1948 року. Графічні роботи мають в особливих умовах знаходитися. Це унікально, що на Закарпатті є оригінали Тараса Шевченка", — зазначила Людмила Біксей.
Цьогоріч у Народному літературному музеї Закарпаття, що є філіалом художнього музею, відкрили виставку "Кобзар до Ужгорода йде". Вона триватиме до 30 березня.
"Тут ми зібрали "Кобзарі" Шевченка, які видані українською мовою, угорською, словацькою, румунською, литовською, польською мовами. Є тут рідкісні книжки, наприклад, факсимільне видання другого "Кобзаря" Шевченка, який він сам уклав і за життя не побачив надрукованим", — каже завідувач філіалу Василь Густі.
За його словами, книжково-документальні виставки, різноманітні заходи, вечори, присвячені Кобзарю у музеї проводять щороку у Шевченківські дні — 9-10 березня.
До теми
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- Мріє повернутися у звільнений Маріуполь: Кіра Обединська про поранення, вивезення у ДНР і нагороду "Майбутнє України"
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
До цієї новини немає коментарів