Стало відомо, чому на Закарпатті помирає чи не найбільше в країні новонароджених
У департаменті охорони здоров’я Закарпатської ОДА Uzhgorod.net пояснили, що це пов’язано зі зростанням народжуваності у соціально дезінтегрованих родинах.
«Діти у 12-13 років починають народжувати. І у 18 років дівчатка мають вже по 2-3 дітей. Медики б’ють на сполох, постійно звертаються у соціальні служби. Однак ми не можемо впливати на цей процес. А молоді, власне ще дитячі організми не можуть забезпечити здоров’я майбутньої дитини. І малюки апріорі народжуються хворими», - пояснили в департаменті.
Загалом, як розповіли експерти департаменту, показник малюкової смертності є не виключно медичним, а комплексним інтегральним показником рівня соціального благополуччя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від організації надання медичної допомоги залежить тільки 10% здоров’я людини, решту складають такі фактори як: генетична спадковість – 20%, стан зовнішнього середовища – 20%, умови та спосіб життя людини – 50% .
Сумна статистика
За інформацією департаменту охорони здоров’я, на Закарпатті показник малюкової смертності протягом останніх 7-8 років коливається в межах 8-10 проміле. Минулорічне зростання відбулося в статистичних межах, характерних для області і становить 10, 09 проміле на 1 тисячу живонароджених дітей.
Зазвичай щороку в області народжувалося понад 18 тис дітей і цей показник був одним із найвищих в Україні. А зі збільшенням виплат на дітей, останніми роками спостерігався ще й різкий сплеск народжуваності серед соціально неблагополучних родин.
Так, у 2015-му в області народилося 16 788 малюків, що на 1 715 дітей менше, ніж у 2014 році. З них – 902 дітей із вродженими вадами здоров’я. Померло дітей віком до 1 року – 180, з них 24,4% - роми. Показник малюкової смертності у ромських родинах вдвічі перевищує загальнообласний і становить 20,57 проміле.
У структурі смертності дітей до року переважають вроджені вади розвитку, несумісні з життям (38,3%) та травми, отруєння, нещасні випадки (12,7 %). Кожна третя малюкова смерть - з родин, де у жінки це четверта (або більше) вагітність.
Щороку 60-70 юних ромок, коли їм ще не виповнилося 14 років, уже народжують дітей. Короткі інтервали між вагітностями не дозволяють жіночому організму відновитися після пологів. Відповідно, це віддзеркалюється на здоров’ї дитини.
Ще одна складова: неповноцінне харчування, проживання у багатодітних або соціально неблагополучних родинах, низький санітарний рівень, пізнє звернення по медичну допомогу.
Кожна п’ята дитина помирає вдома.
Разом з тим, у департаменті зазначають: із 13 пологових будинків області дітей, що мають складні вроджені вади, скеровують до обласної дитячої лікарні в Мукачеві. Щороку понад 400 новонароджених дітей рятує дитяча реанімація в обласній дитячій лікарні, 200-220 дітей першого року життя з вродженими вадами серця відправляють до Києва для оперативних втручань.
До теми
- "Бути поруч з тими людьми, які служать іншим": історія першої на Закарпатті поліцейської капеланки
- Увага! На Закарпатті – сніголавинна небезпека
- В Ужгороді терміново шукають донорів для наших захисників
- Волонтери в ужгородських супермаркетах за рік зібрали гроші на 200 дронів
- Загальнонаціональна хвилина мовчання: в Ужгороді двічі на тиждень проводитимуть акцію пам'яті полеглих Героїв
- В ужгородській кав’ярні військових безкоштовно пригощають кавою
- На Закарпатті 23% від усіх охочих долучитися до Сил оборони через центри рекрутингу - жінки
- Половина мешканців Закарпаття не знають, де та як отримати соціальні послуги — дослідження
- 16 закарпатців померли від переохолодження
- Закарпатська обласна станція переливання крові чекає донорів – проводять забір крові для ЗСУ!
- «Це був конструктивний діалог»: Ласлов Зубанич – про зустріч представників національних спільнот із Президентом України
- На Закарпатті прогнозують значні дощі та підвищення рівнів води
- На Закарпатті не зафіксовано жодного випадку метапневмовірусу
- Синоптики попереджають про погіршення погоди на Закарпатті завтра - сильні опади, ожеледиця
- Кращі бренди Закарпаття-2024
- Федір Шандор презентував "Туристичну карту Сваляви"
- На Закарпатті відпочивали діти, котрі навчаються в українсько-угорській школі в Будапешті
- «Бограч-index» – січень 2025: за місяць продукти подорожчали на 4,9%
- Drone Force – перший крок до професіонала з БпЛА
- 2024 рік - названо лідерів Закарпаття за напрямами
До цієї новини немає коментарів