Стало відомо, чому на Закарпатті помирає чи не найбільше в країні новонароджених

Стало відомо, чому на Закарпатті помирає чи не найбільше в країні новонароджених
За офіційною статистикою нині Закарпатська область входить до п’ятірки регіонів країни, в яких помирає найбільше малюків. Закарпаття займає загальне п’яте місце (тільки за січень цього року в області померло 18 діток віком до одного року), однак у співвідношенні до кількості народжених цей показник не на користь Закарпаття. Загалом в області, згідно з офіційними даними, помер 1% новонароджених.

 

У департаменті охорони здоров’я Закарпатської ОДА Uzhgorod.net  пояснили, що це пов’язано зі зростанням народжуваності у соціально дезінтегрованих родинах.

«Діти у 12-13 років починають народжувати. І у 18 років дівчатка мають вже по 2-3 дітей. Медики б’ють на сполох, постійно звертаються у соціальні служби. Однак ми не можемо впливати на цей процес. А молоді, власне ще дитячі організми не можуть забезпечити здоров’я майбутньої дитини. І малюки апріорі народжуються хворими», - пояснили в департаменті. 

Загалом, як розповіли експерти департаменту, показник малюкової смертності є не виключно медичним, а комплексним інтегральним показником рівня соціального благополуччя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від організації надання медичної допомоги залежить тільки 10% здоров’я людини, решту складають такі фактори як: генетична спадковість – 20%, стан зовнішнього середовища – 20%, умови та спосіб життя людини – 50% .

Сумна статистика

За інформацією департаменту охорони здоров’я, на Закарпатті показник малюкової смертності протягом останніх 7-8 років коливається в межах 8-10 проміле. Минулорічне зростання відбулося в статистичних межах, характерних для  області і становить  10, 09 проміле на 1 тисячу живонароджених дітей.

Зазвичай щороку в області народжувалося понад  18 тис дітей і цей показник був одним із найвищих в Україні. А зі збільшенням виплат на дітей, останніми роками спостерігався  ще й різкий сплеск народжуваності серед соціально неблагополучних родин.

Так, у 2015-му в області народилося 16 788 малюків, що на 1 715 дітей менше, ніж у 2014 році. З них – 902 дітей із вродженими вадами здоров’я. Померло дітей віком до 1 року – 180, з них 24,4% - роми. Показник малюкової смертності у ромських родинах вдвічі перевищує загальнообласний і становить 20,57 проміле.

У структурі смертності дітей до року переважають вроджені вади розвитку, несумісні з життям (38,3%) та травми, отруєння, нещасні випадки (12,7 %). Кожна третя малюкова смерть  -  з родин, де у жінки  це четверта (або більше)  вагітність.  

Щороку 60-70 юних ромок, коли їм ще не виповнилося  14 років, уже народжують дітей. Короткі інтервали між вагітностями не дозволяють жіночому організму відновитися після пологів. Відповідно, це віддзеркалюється на здоров’ї дитини.

Ще одна складова: неповноцінне харчування, проживання у багатодітних або соціально неблагополучних родинах, низький санітарний рівень, пізнє звернення по медичну допомогу.    

     Кожна п’ята дитина помирає вдома.   

Разом з тим, у департаменті зазначають: із 13 пологових будинків області дітей, що мають складні вроджені вади, скеровують до обласної дитячої лікарні в Мукачеві. Щороку понад 400 новонароджених дітей рятує дитяча реанімація   в обласній дитячій лікарні, 200-220 дітей першого року життя з вродженими вадами серця відправляють до Києва для оперативних втручань.

uzhgorod.net.ua

 

31 березня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів