Консульство Румунії у Солотвині урочисто відкрито!

Консульство Румунії сьогодні відкрили в селищі Солотвино Тячівського району на Закарпатті. Це четверте консульство на території області (є два консульства Угорщини, і одне - Словаччини), повідомляють УНН.
За словами міністра закордонних справ Румунії Лазара Каменеску, до цієї дипломатичної події йшли досить довго, але відкриття консульства є запорукою сталих відносин між двома країнами та демонструє впевненість Румунії у стабільних відносинах прикордонних територій двох країн.
Офіційна частина продовжилась у Солотвинській селищній раді. На офіційній зустрічі Л.Каменеску заявив, що сьогодні міністри закордонних справ України та Румунії підпишуть угоду, згідно якої Румунія скасує плату за візи для українців.
Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль також заявив про всебічну підтримку румунської громади на території Закарпаття.
Також директор солотвинського ліцею з румунською мовою навчання подякувала очільнику відомства закордонних справ Румунії та Закарпатській ОДА в особі Г.Москаля за забезпечення навчання школярів їх рідною мовою - румунською. Вона висловила сподівання, що з відкриттям консульства ліцей отримає доступ до європейських фондів, за допомогою яких поліпшать умови навчання.
Окрім того вона звернулась до Л.Каменеску з проханням збільшити обсяг місць в румунських вишах для випускників українських шкіл з румунською мовою навчання.
До теми
- Закарпаття готується приймати дітей із прифронтових регіонів для відпочинку й оздоровлення
- На Закарпатті стартували п?ятиденні навчання для близько 40 фахівців соціальної сфери, які працюють з дітьми з інвалідністю та вразливими сім'ями
- Про безпеку дітей, вербування у закарпатських школах та безпеку в регіоні йшлося під час онлайн-наради в ОВА
- Від заповідності до туризму: на Закарпатті шукають баланс у лісовій сфері
- «Приватна ППО» на Закарпатті: бізнес залучають до захисту неба над регіоном
- Підтримка адаптивного спорту на Закарпатті: ветеранам передали новий інвентар на понад 4 млн грн
- 255 сертифікованих вчителів і нові виклики: як змінюватиметься освіта на Закарпатті
- На Закарпатті близько 100 тисяч людей забезпечили минулого року продуктовими наборами міжнародні партнери
- 8 територіальних громад Закарпаття об'єдналися в Асоціацію органів місцевого самоврядування «Мараморош»
- Громади Закарпаття можуть отримати до 10 тисяч євро грантової підтримки від Словаччини
- 90% релокованого бізнесу може залишитися на Закарпатті після війни, — ОВА
- Володимир Зеленський в Ужгороді прокоментував, коли розширять список країн для подвійного громадянства
- Закарпаття та Донеччина об’єднують зусилля заради людей та майбутнього
- Володимир Зеленський вручив державні нагороди трьом закарпатцям
- В обласному центрі Закарпаття відзначили Міжнародний день ромів
- У Хусті відкриють Логістичний центр професійної освіти
- В ОВА вручили нагрудний знак «Честь і доблесть Закарпаття» бійцю підрозділу «Стугна»
- Влада посилює протипожежний захист шкіл Закарпаття – передбачено більше 38 млн грн
- В Ужгороді відбувся круглий стіл до Міжнародного дня ромів
- Закарпатці можуть безкоштовно зробити стентування серця у межах Програми медичних гарантій

До цієї новини немає коментарів