В Ужгороді відкрився міжнародний симпозіум, присвячений етнічним та релігійним меншинам

В Ужгороді відкрився міжнародний симпозіум, присвячений етнічним та релігійним меншинам
«Інтеграція релігійних і етнічних меншин у Східній Європі» - симпозіум під такою назвою проходить 13-14 вересня на Закарпатті.

 

Захід офіційно відкрили сьогодні в Ужгороді - із вітальними промовами виступили директор представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн, голова Ради німців України Володимир Лейсле, депутат Бунденстагу, Уповноважений Федерального уряду з питань переселенців і національних меншин Гартмут Кошик та Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.

Симпозіум організував Фонд Конрада Аденауера в Україні спільно з Радою німців України. Участь у ньому беруть представники місцевих національних меншин (німці – переважна частина, а також угорці, словаки та румуни), українського парламенту, науковці, експерти з Німеччини. Як зазначали спікери, цей захід ще більше наблизить Україну до європейських цінностей, адже Закарпатська область є хорошим прикладом толерантного співжиття представників різних національностей.

Міський голова Богдан Андріїв у своєму вітальному слові, зокрема, відзначив, що Ужгород – багатонаціональне місто, де віками поряд, в одних родинах живуть представники різних національностей, віросповідань, тісно переплітаються традиції, звичаї, однак і зберігається самобутність культур різних народів. На сьогодні обласний центр Закарпаття підтримує дружні зв’язки із 18 містами-побратимами Ужгорода з різних країн, активно працюють товариства національних культур, діють міжнародні угоди про співпрацю у сфері освіти та культури. Міська влада постійно бере участь в організації і проведенні урочистостей до важливих історичних подій із життя національних спільнот, які проживають в Ужгороді.

Богдан Євстафійович підкреслив, що в Ужгороді багато років працюють школи з угорською, словацькою мовами навчання. А в останній час, коли Україна все тісніше інтегрується з Європейським Союзом, особливий попит має започаткування вивчення в школах як другої іноземної мови або в рамках недільних шкіл також угорської, чеської, польської, вірменської та німецької мов. До прикладу, Лінгвістична гімназія Ужгорода, де німецька мова є обов'язковою другою іноземною мовою, уже 6 років бере участь у проектах інституту імені Гете. Найкращі учні цього навчального закладу, які здобувають перемогу у проекті, відпочивають у літніх таборах за кордоном. Цього року таких школярів з Ужгорода було троє.

Міський голова побажав учасникам симпозіуму плідної роботи, а також скористатися нагодою і подивитися Ужгород, пам’ятки, котрі впродовж віків будували за різних держав, відчути його багатонаціональний дух, переконатися в толерантності і взаємоповазі, які панують у нашому місті. 

У рамках заходу заплановане обговорення актуальної ситуації меншин в Україні, Румунії, Угорщині та Словаччині, ситуації навколо релігійних громад національних меншин у Карпатському регіоні.

Завтра симпозіум продовжить свою роботу у Мукачеві, також заплановано відкриття німецького культурного центру у Чинадієві.

 

13 вересня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів