Понад 7 тисячам закарпатцям медики рятують зір! (відео)
Дедалі більше закарпатців має проблеми із зором! Офтальмологи обласної клінічної лікарні щороку стаціонарно лікують понад сім тисяч пацієнтів.
Дедалі більше закарпатців має проблеми із зором! Офтальмологи обласної клінічної лікарні щороку стаціонарно лікують понад сім тисяч пацієнтів.
Нещодавно у закарпатських ЗМІ з’явилася інформація, що нібито місцеві перевізники обурені засиллям «нелегалів» на своєму ринку. З цього приводу вони навіть звернулися до народних депутатів від Закарпаття з проханням «в межах компетенції, невідкладно вжити заходів щодо забезпечення законності у сфері надання послуг пасажирських автомобільних перевезень в Закарпатській області».
Так уже здавна повелося, що на Закарпатті у плані кліматичному прийнято порівнювати два «полюсні» райони: найбільш високогірний, а значить і найбільш холодний Міжгірський та низинний, найтепліший і найблагородніший, найсприятливіший і дуже близький окремими роками до субтропіків - Виноградівський.
Хто лікує, той не хворіє, кажуть мудреці. Самі ж лікарі додають, якщо чоботар без чобіт, то й лікар, що лікує – хворіє. Діагноз – патологічне бажання лікувати, любов до своєї професії. Один із відомих ескулапів сказав: щоб вилікувати хворого, достатньо змінити дві речі – спосіб життя і харчування.
Протягом багатьох років у центрі Ужгорода, на Корзо, грав на скрипці Володимир Палій. Перехожі отримували гарний настрій, дехто навіть замовляв у музиканта улюблену мелодію. За свою майстерність та за стійкість у спеку і холод пан Володимир отримував грошову винагороду. Ті гроші були чималою підмогою для нього, бо ж хворів, а ліки у наші часи коштують дорого. Впродовж останніх трьох років відомого музиканта не видно на Корзо. Кажуть, після тривалої хвороби помер.
Понад 23 тисячі жінок, з яких 1 тисяча вагітних, обстежуються в Ужгородській жіночій консультації №1. Тут працює 12 лікарів акушер-гінікологів, 2 узістів та 1 терапевт, які надають кваліфіковані консультації та обстежують сучасним медичним обладнанням.
Чергова традиційна відкрита екскурсія в місті Ужгород взяла новий курс. Зокрема у неділю, про культові архітектурні споруди міста екскурсантам розповів не фаховий екскурсовод, а ужгородець, студент юридичного факультету УжНУ Яким Якимович. Кореспондент Ужгород.net теж поринув в історію культових споруд нашого мальовничого Ужгорода.
У вихідні дні аби перетнути українсько-словацький кордон поблизу Ужгорода, потрібно простояти в черзі більше трьох годин. У цьому днями мав змогу переконатися кореспондент Ужгород.net.
Робоче місце, виявляється, підконтрольне не лише керівництву. Міжнародна організація праці спільно з українською інспекцією праці проводить інформаційну кампанію з метою інформування громадськості про стан дотримання законодавства про працю та впровадження в роботі державних інспекторів праці нових механізмів профілактики порушень законодавства про працю.
Нещодавно вперше відвідала виставку воскових фігур. Від "Таємної вечері" враження незабутні! Менеджер виставки музею Санкт-Петербурга в Україні Тетяна Нємцова провела цікаву та пізнавальну екскурсію в одному із залів Закарпатського музею архітектури і побуту. Вона розповіла, що воскові фігури змінили її життя та життя її рідних і знайомих. Вона розмовляє російською без акценту. Проживає у Львові. Народилася і виросла в Ташкенті. Цікаво, правда? І в мене виникло бажання ближче познайомитися з цією милою жінкою.
За статистикою, кожна 10-та людина у світі належить до категорії літніх осіб. У нашій державі людиною похилого віку вважають кожного шостого українця. На Закарпатті - майже 250 тисяч людей, яким виповнилось 65 і більше років. Із них 190 тисяч отримують пенсійні виплати, решта – інші соціальні допомоги.
Нова блокада українського експорту в Росію після відставки прем’єра Азарова і можливого відновлення переговорів з ЄС за Угодою може бути способом тиску на олігархів, яким Кремль таким чином вказує на необхідність збереження проросійського вектору у внутрішньо українських домовленостях.
Бунт в середовищі "регіоналів" не дає жодних шансів на те, щоб прем’єром був призначений хтось на зразок Сергія Арбузова, а найбільш компромісною кандидатурою на цю посаду є народний депутат Петро Порошенко.
Що робити, якщо авто хочеться, але ціна колеться? Купувати з других (третіх, четвертих) рук! Але навіть на знижені в ціні авто у хорошому стані ціни можуть кусатися. Як не нарватися на аферистів та уберегти себе від купівлі кота в мішку? З цими питаннями спробували розібратися журналісти.
Кількаденні спостереження за духом, змістом та розвитком подій навколо протестів в Ужгороді. Що воно таке - закарпатський майдан, з кого він складається, чим дихає, від чого живиться, чого прагне, чого очікує і чи схожий він на центральний майдан країни спробував з’ясувати кореспондент Ужгород.net.
Держава оцінює міліціонерів, військових, податківців в 6-8 тис.грн в місяць. Лікарів, студентів і інвалідів - в рази дешевше.
В Ужгородському районі 3 тисячі осіб мають пільги від 25 до 100 відсотків, в залежності від категорії пільговика. Серед них порівняно невелика кількість отримувачів субсидій. Упродовж 2013 року 172 сім’ї скористались субсидією на скраплений газ і тверде паливо на суму сто шістдесят з половиною тисяч гривень.
За прогнозами синоптиків, уже за кілька днів на зміну різдвяному потеплінню й дощам прийде справжня морозна зима з хуртовинами та снігом. Відтак, закарпатським водіям варто бути пильними та знати про зимові шини, ланцюжки, зимову їзду, про тонкощі зимової "гуми". Сьогодні спілкуємося з ужгородським фахівцем із продажу автошин Шинного центру "EKO TYRES" Михайлом Сивнієм.
Подорожуючи дорогами Німеччини, Чехії, кореспонденту Ужгород.net відразу впали в очі вітряки (конструкція вітрогенератора із трьома лопатями і горизонтальною віссю обертання), плантації сонячних батарей, сміттєпереробні заводи. Ось так переконуєшся, що в цих країнах пріоритети – чиста екологія, боротьба з забрудненням навколишнього середовища та енергозбереження.
Чи не одвічне питання, інтеграції людей з с особливими потребами, розширює перелік пунктів. Від побутових: пандусів, адаптованого транспорту, пішохідних переходів, до освіченості – навчання у вишах, працевлаштування, суспільна затребуваність. І, якщо комфорт пересування найбільше залежить від фінансової спроможності, то в іншому випадку, як не дивно, найлегше зарадити словом.