Книжку про Івана Чендея презентують у столиці України

Упорядниками унікального видання стала донька письменника Марія Трещак разом із літературознавцем, доктором філологічних наук Сидором Кіралем та письменником і журналістом Олександром Гаврошем.
Видання побачило світ до 95-річчя від дня народження лауреата Шевченківської премії Івана Чендея. Збірник «Іван Чендей в колі сучасників» вміщує спогади, статті, есе, художні твори, які показують письменника як людину. Це спроба показати не тільки постать письменника, а й епоху, в якій він жив і творив.
У київській презентації візьмуть участь столичні письменники та науковці, які знали Івана Чендея. Раніше книжка вже була презентована в Ужгороді, Львові, Тячеві та в рідному селищі письменника Дубовому.
Понад чотирьохсотсторінкове видання складається з кількох розділів. Відкривають збірник спогади академіка Миколи Жулинського, який неодноразово писав передмови до книг автора, глибоко вивчав його творчість та одним із перших повернув Івана Чендея у літературу після тривалого замовчування. У розділі «Іван Чендей про сучасників» вміщено публіцистичні статті та есе Івана Чендея, який чимало писав про своїх видатних сучасників – літераторів, художників, науковців, відомих людей краю.
Про Івана Чендея як людину, непересічну постать української культури читач дізнається у розділі «Сучасники про Івана Чендея». Авторами споминів є відомі літературознавці, дослідники Іван Дзюба, Микола Жулинський, Микола Мушинка, Юрій Бача, Василь Марко, Михайло Стрельбицький, Василь Габорець, Дмитро Федака; журналіст Михайло Бабидорич, письменники Петро Скунць, Дмитро Павличко, Петро Перебийніс; учні Івана Чендея, а нині літератори – Дмитро Кремінь, Петро Мідянка, Дмитро Кешеля, Іван Ребрик, Олександр Масляник; друзі й побратими Іван Мешко, Іван Коршинський та інші. Цікавими є родинні спогади – сестри Ольги Данко, доньки Марії Трещак та дружини Марії Іванівни Чендей. «Живий голос» Івана Чендея представлений також у розлогому інтерв’ю, яке зробив письменник і журналіст Олександр Гаврош.
У третьому розділі «Іван Чендей у листуванні» доктор філологічних наук, професор Сидір Кіраль аналізує епістолярну спадщину письменника, його листування з літературознавцями М.Жулинським, М.Мушинкою, Л.Коваленком, І.Денисюком та письменниками А.Малишком, К.Волинським, А.Турчинською та іншими.
Закарпатська обласна універсальна бібліотека підготувала буктрейлер про книжку:
До теми
- Штурмовик із Руських Комарівців. Сержант Тарас Гурніш посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Дівчина, яка завжди читає: Олександра Артюхіна про перекладацьку справу і свій перший великий роман
- Цьогорічний лауреат премії Петра Скунця Віктор Новграді-Лецо – про творчість, премію та плани на майбутнє
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- Мріє повернутися у звільнений Маріуполь: Кіра Обединська про поранення, вивезення у ДНР і нагороду "Майбутнє України"
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- Інклюзивна кав’ярня “Янгол” святкує першу річницю: з якими викликами зіштовхнулися в роботі
- Василь Мирявчик: «Я би хотів, щоб люди були добрішими до людей із інвалідністю»
- Олександра Козоріз: "Слово, до якого підходиш навшпиньки, віддячить рясно"
- Меблі лікаря Новака, старовинні медичні інструменти та шеврони: експонати Музею історії Закарпатської обллікарні
- Словаччина – це не лише Фіцо. Як країни співпрацюють на урядовому рівні?
- «Дерево мого життя»: як на Закарпатті створюють безпечний простір для психологічної підтримки
- Пам’яті барабанщика, військовослужбовця 46 бригади ДШВ, ужгородця Антона Рабела
- "Так ми продовжуємо справу Данила Богуславського": закарпатські волонтери передали захисникам 27 дронів
- Подорож потягом з України до країн ЄС без тривалих зупинок на кордоні, пересадок та очікувань. Для мешканців Ужгорода це незабаром стане реальністю
До цієї новини немає коментарів