Яким буде цьогорічний День добросусідства між Закарпаттям і румунським повітом Марамуреш?

Яким буде цьогорічний День добросусідства між Закарпаттям і румунським повітом Марамуреш?
День добросусідства відбудеться на початку травня цього року і буде присвячений та долучений до відзначення сторіччя історичного краю Мармарощина.

 

З огляду на славетну дату, захід планують дводенний – підписання протоколів про співробітництво у місті Бая Маре та проведення урочистостей у місті Сігет. Адже велика частина території нинішнього Закарпаття тривалий час входила в склад Мармарощини. Про це сьогодні (16.03) під час зустрічі з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем повідомив Префект повіту Марамуреш (Румунія) Васіле Молдован. Разом із закарпатцями до святкувань запросять й інших сусідів – румунський повіт Сату Маре та Івано-Франківщину.

Під час зустрічі наголошувалося і на необхідності збільшення кількості пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні, в котрих дуже зацікавлені регіони-сусіди. Зокрема будівництво автодорожнього мостового переходу "Біла Церква – Сігет" значно зменшило б навантаження на основний діючий пункт пропуску "Дякове-Халмеу", а також відновлення залізничного прикордонного переходу "Тересва – Кимплуг". Як зазначалось, це питання вже протягом багатьох років лишається невирішеним на міждержавному рівні.

Крім того Г. Москаль та В. Молдаван обговорили програми співробітництва, котрі Закарпаття та повіт Марамуреш планують спільно  реалізовувати для розвитку прикордонних територій і громад.

Джерело: Прес-центр Закарпатської ОДА.

 

16 березня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів