Ужгородцям - про нові правила прийому дітей у 1-й клас

За новим Законом України «Про освіту» порядок прийому дітей до 1 класу змінився. Відтепер за кожною школою закріплено певну територію. Майбутні першокласники, які проживають на території обслуговування школи, матимуть право на першочергове зарахування до неї.
Як повідомили в управлінні освіти Ужгородської міської ради, до перших класів закладів загальної середньої освіти міста зараховуються діти відповідно до території обслуговування, визначеної рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 28 березня 2018 року №96 «Про закріплення територій обслуговування за закладами освіти міста Ужгород».
Право здобувати початкову середню освіту в комунальному закладі освіти, за яким закріплена територія обслуговування, де проживає ця дитина, гарантується ст. 13 Закону України «Про освіту», що, разом із тим, не обмежує її право обрати інший заклад освіти.
Батьки або особи, що їх замінюють, мають право подати заяви на зарахування в інші заклади освіти, якщо територію, на якій вони проживають, не закріплено за обраним закладом освіти. Зарахування в такому випадку відбувається за наявності вільних місць у порядку черговості після обов`язкового зарахування дітей з території обслуговування закладу.
Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування одного з батьків дитини, чи осіб, що їх замінюють.
До заяви додаються:
1) копія свідоцтва про народження;
2) довідка лікаря-педіатра або сімейного лікаря із засвідченням факту, що дитина здорова;
3) довідка форми №063/о «Карта профілактичних щеплень»
4) довідка Форма 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов`язкового медичного профілактичного огляду».
Етапи зарахування дітей до 1 класу:
І етап: здійснюється прийом документів дітей та зарахування, які проживають на закріпленій території обслуговування, тобто в мікрорайоні школи.
ІІ етап: навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились після прийому дітей з мікрорайону.
До 1 вересня керівник навчального закладу видає наказ про зарахування.
Джерело: Прес-служба Ужгородської міськради
До теми
- Музейний лекторій: русалки, мавки, повітрулі, потерчата у світогляді закарпатців
- Втрачений Ужгород: будівля ощадної каси
- Історія одного пам’ятника в Ужгороді: «Весна» Михайла Михайлюка
- Богдан Андріїв: "Щиро вітаю всіх християн, які сьогодні відзначають Світле Воскресіння Христове!"
- Ужгород готується до піку цвітіння сакур
- В Ужгородському скансені буде новий об'єкт — німецька (швабська) каплиця зі Жденіївської громади
- Ужгород наприкінці ХІХ століття: в мережі показали унікальні фото
- Ужгород у передчутті сакурового цвітіння: місто вже наповнюється весняними барвами
- Втрачений Ужгород: музеї та цінності, які втратило місто
- Від стародруків до імператорських указів: раритети із фондів обласного краєзнавчого музею
- В обласному центрі стартував основний етап міського конкурсу «Ужгород очима школярів»
- Втрачений Ужгород: загадка найстарішої замкової фрески (Фото)
- Більше 500 унікальних екземплярів і століття історії: де побачити колекцію фотоапаратів в Ужгороді
- «Традиційні головні убори та зачіски Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.»: книжка за донат
- Втрачений Ужгород: життєві картини, побачені з мосту
- Тут знають всіх учнів по іменах: як живе ужгородська школа №13
- Щаслива статистика: в Ужгороді у лютому народилися 170 малюків
- Втрачений Ужгород: правила корчм і кав’ярень XIX століття
- Про що писали газети 100 років тому (лютий)
- Освіта, яка тримає: закарпатських учителів запрошують на всеукраїнську онлайн конференцію 3–4 березня

До цієї новини немає коментарів