Православна громада КП зводить свій перший храм в Ужгороді

В Ужгороді розпочалося будівництво першого храму Української православної церкви Київського патріархату. Досі вірники Київського патріархату не мали жодної церкви у місті.
На території біля військової частини по вул. Лавріщева вже кілька років стоїть капличка, де проводить служби о.Сергій Ємець, протоієрей, настоятель Храму Преображення, військовий капелан від Чопського прикордонного загону. Він і опікується цією територією. Сюди приходить багато ужгородців та військових. Але місяця для проведення служб недостатньо, вже кілька років вирішувалося питання про зведення невеликого храму. Справа врешті зрушила з місця.
«Маємо підтримку і людей, які ходять до храму з різних кінців міста. Люди зібрали певні кошти, меценати, спонсори поділитися своїми статками. Має бути гарний величний храм».
Громада планує завершити перший етап за 2-3 місяця, його вартість близько 1 млн.грн. Далі – знову пошук і збір коштів. Але о. Сергій впевнений, що разом громада зведе храм за кілька років.
О.Сергій зауважив, що на Закарпатті 30 громад Української православної церкви Київського патріархату, церков набагато менше.
«В Ужгороді маємо три каплиці, і це дійсно буде перший храм. Нещодавно Центр Разумкова проводив дослідження щодо релігійних уподобань українців. Довіра до Київського патріархату піднімається, складає 37%, 20% не довіряють жодній конфесії,- каже о.Сергій.
Джерело: Голос Карпат





До теми
- Історія одного пам’ятника в Ужгороді: «Весна» Михайла Михайлюка
- Богдан Андріїв: "Щиро вітаю всіх християн, які сьогодні відзначають Світле Воскресіння Христове!"
- Ужгород готується до піку цвітіння сакур
- В Ужгородському скансені буде новий об'єкт — німецька (швабська) каплиця зі Жденіївської громади
- Ужгород наприкінці ХІХ століття: в мережі показали унікальні фото
- Ужгород у передчутті сакурового цвітіння: місто вже наповнюється весняними барвами
- Втрачений Ужгород: музеї та цінності, які втратило місто
- Від стародруків до імператорських указів: раритети із фондів обласного краєзнавчого музею
- В обласному центрі стартував основний етап міського конкурсу «Ужгород очима школярів»
- Втрачений Ужгород: загадка найстарішої замкової фрески (Фото)
- Більше 500 унікальних екземплярів і століття історії: де побачити колекцію фотоапаратів в Ужгороді
- «Традиційні головні убори та зачіски Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.»: книжка за донат
- Втрачений Ужгород: життєві картини, побачені з мосту
- Тут знають всіх учнів по іменах: як живе ужгородська школа №13
- Щаслива статистика: в Ужгороді у лютому народилися 170 малюків
- Втрачений Ужгород: правила корчм і кав’ярень XIX століття
- Про що писали газети 100 років тому (лютий)
- Десерт без цукру: як в Ужгороді в «Cake studio» створюють нову культуру солодкого
- «Традиційні головні убори та зачіски Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ століття»: книжка
- Що означає цифра на фасаді колишньої мерії Ужгорода?

До цієї новини немає коментарів