Інтервальне голодування: до яких проблем зі здоров'ям воно може призвести?

Інтервальне голодування: до яких проблем зі здоров'ям воно може призвести?
Інтервальне голодування вже деякий час перебуває в центрі уваги. Дієта придбала величезну популярність завдяки користі, яку отримали люди від її дотримання. Але деякі неприємні запитання можуть затьмарити період інтервального голодування і вплинути на мозок і звички людей, інформує Ukr.Media.

 

Дієта може впливати на настрій

Деякі люди відчувають роздратування або злість, якщо не отримують вчасно їжу. Тому, цілком можливо, що періодичне голодування може викликати помітний зсув в настрої. Падіння рівня цукру в крові може бути особливо важко для людей, що страждають діабетом. Існує гормон під назвою нейропептид Y, який сигналізує людям стати більш агресивними, коли вони дійсно голодні. Однак, як тільки організм звикне до нього, той не буде піддаватися перепадам настрою.

Інтервальне харчування може змусити відчувати себе більш тривожно

Чим більше кортизолу в організмі, тим більша ймовірність того, що людина відчує стрес. Обмежене споживання їжі збільшує рівень гормону стресу кортизолу, який може викликати занепокоєння і тривогу. Крім того, високий рівень кортизолу в організмі також пов'язаний з накопиченням жиру в організмі, що порушує мету дотримання дієти.

Змушує відчувати себе втомленими

Невелике дослідження показало, що інтервальне голодування може поліпшити сон, в той час як інші дослідження стверджують, що це може викликати проблеми зі сном.

Голодування може зменшити кількість глибокого сну, в якому організм відновлюється. Це відбувається із-за підвищення рівня кортизолу та інсуліну під час голодування, йдеться в дослідженні. Оскільки людина не може їсти задовго до сну, порожній шлунок здатний утруднити засинання.

Дієта може змусити відчувати себе самотніми

Цілком можливо, що якщо людина не може їсти в певні періоди, це здатне вплинути на соціальні зв'язки з сім'єю і друзями, які об'єднуються їжею. Відсутність сім'ї і друзів може привести до почуттю соціальної ізоляції і самотності, каже Американська психологічна асоціація.

За даними Національної асоціації розладів харчової поведінки, відмова від соціальних зобов'язань з-за обмежень у харчуванні є характерним симптомом анорексії.

Впливає на когнітивні здібності

Згідно з дослідженнями, голодування протягом тривалого періоду часу може зробити людину більш необачною і здатною приймати короткострокові рішення. Коли організм обмежений у харчуванні, то його нейротрансмітери також змінюються. Обмеження продуктів, які можуть підвищити рівень серотоніну, може зменшити кількість гормону гарного самопочуття в мозку, що зробить людину імпульсивною.

Може піддати ризику розвитку розладів харчової поведінки

Суворі правила інтервального голодування можуть спровокувати проблему розладу харчової поведінки у людей, які вже мають анамнез.

Анорексія — це створення обмежень і строгих правил в їжі, ігнорування голоду і наявність стурбованих думок про їжу. Всі ці думки можуть загострюватися і увічнитися, коли доводиться періодично голодувати.

Кому підходить інтервальне голодування

Інтервальне голодування натщесерце підходить не всім. Дієта може піддати ризику людей з певними захворюваннями, включаючи людей, які страждають діабетом, вагітних, годуючих жінок або людей з розладом харчової поведінки.

Однак, це особистий вибір, оскільки воно, схоже, працює для більшості людей. Варто проконсультуватися з лікарем або дієтологом, перш ніж вирішите голодувати протягом більш тривалого періоду часу.

 

27 липня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів