Кандидат на посаду міського голови Ужгорода зловживає адмінресурсом?

Кандидат на посаду міського голови Ужгорода зловживає адмінресурсом?
Один із кандидатів на посаду міського голови Ужгорода - від партії “Слуга народу”, депутат Ужгородської міської ради Віктор Щадей виступив під час брифінгу голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Юрія Арістова. Також під час брифінгу виступили народні депутати від Закарпаття  - Ігор Кривошеєв, Роберт Горват та Михайло Лаба. Окремі нардепи, розповідаючи про потенційне виділення бюджетних грошей на проєкти для Закарпаття, публічно закликали підтримати кандидата Віктора Щадея, у чому вбачаються можливі ознаки використання адмінресурсу.

 

На сторінці «Слуга народу - Закарпаття» 6 листопада оприлюднили відео брифінгу голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Юрія Арістова, на якому також виступив кандидат на посаду міського голови Ужгорода від партії «Слуга народу» Віктор Щадей та три народні депутати із Закарпаття: Роберт Горват, який був обраний як самовисуванець по округу №68 (центр - Ужгород), Михайло Лаба – нардеп від партії “Слуга народу” по округу №70 (центр - Свалява) та нардеп по списку «Слуги народу» Ігор Кривошеєв.

Як зрозуміло з оприлюдненого відео, під час брифінгу йшлося про проєкти, які заплановано реалізувати в Ужгороді та області за кошти державного бюджету,  зокрема – на облаштування в Ужгороді сучасного перинатального центру, проєкт залізничного сполучення з Угорщиною й Словаччиною та реставрацію пам’яток архітектури - Ужгородського замку й філармонії.

Під час брифінгу, ймовірно у приміщенні парламенту, кандидат на посаду міського голови Ужгорода Віктор Щадей, один із 36 депутатів Ужгородської міської ради, взяв слово та зазначив про три проєкти, які, ймовірно на його думку, потрібно реалізувати в Ужгороді:

«Сподіваюся, ці три проєкти ми з народними депутатами зможемо пролобіювати, щоб все-таки Київ, центральна влада, продовжили допомагати Ужгороду і Закарпаттю, виділяли необхідну допомогу, щоб реалізувати їх», - заявив кандидат на посаду міського голови Ужгорода від партії «Слуга народу» Віктор Щадей.

Крім цього, народні депутати Роберт Горват, Ігор Кривошеєв та Михайло Лаба публічно під час брифінгу висловили свою підтримку кандидату на посаду міського голови Ужгорода від «Слуги народу» Віктора Щадея.

Щодо даної ситуації, залишається незрозумілим, в якості кого і з якою метою пан Щадей був присутній під час брифінгу у парламенті, - зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан- Віктор Щадей є одним із 36 депутатів Ужгородської міської ради, а також кандидатом на посаду міського голови Ужгорода від партії «Слуга народу». У факті присутності кандидата на посаду міського голови під час брифінгу голови комітету Верховної Ради з питань бюджету вбачаються ознаки використання медійного адміністративного ресурсу, це ознаки порушення стандарту принципу рівних прав та можливостей, адже в події не взяв участь інший кандидат. Крім того є незрозумілим, як плани щодо проєктів Закарпатської області в рамках державного фінансування можна прив’язувати до закликів підтримки конкретного кандидата? Адже реалізація проєктів за державні гроші області мала б проводитися, у випадку наявності бюджетних грошей, незалежно від того, кого ужгородці оберуть міським головою. Відтак поки це має ознаки піару на державних коштах, які всього лише планується залучити в регіон”.

Крім цього, на сторінці Віктора Щадея 5 листопада оприлюднили допис про зустріч кандидата, депутата міської ради із першим заступником голови Закарпатської ОДА Олегом Коцюбою. Як зрозуміло з оприлюдненого відео, під час зустрічі йшлося про ситуацію в ужгородських лікарнях, яка склалася у зв’язку із коронавірусом та про можливість пом’якшення карантину в Ужгороді. Також Віктор Щадей, видно із відео, пропонує розгорнути ліжка для хворих на коронавірус у Госпіталі ветеранів війни в Ужгороді. З його слів зрозуміло, що, нібито, місцеві підприємці готові фінансово допомогти з облаштуванням місць для хворих на коронавірус.

“Із оприлюдненого відео видно, що офіційна посадова особа Закарпатської ОДА зустрічається із чинним депутатом Ужгородської міської ради. Водночас на зустрічі немає жодного представника виконкому Ужгорода, уповноваженого щодо питань протидії пандемії, відповідно - незрозуміла мета такої зустрічі та ще й її фіксація на відео, - зазначає Ярослав Гулан. - Це відео розповсюджується у соцмережах, у тому числі і на сторінці Віктора Щадея, і може мати ознаки прихованої агітації або ж ознаки медійного адмінресурсу. З відео видно, що представник державної влади нібито вирішує питання із одним із депутатів міськради, який, водночас, є і кандидатом на посаду міського голови Ужгорода. У цьому вбачаються також ознаки порушення стандарту принципу рівних прав та можливостей”.

Як вже повідомляла ОПОРА, 22 листопада в Ужгороді відбудеться повторне голосування за кандидатів на посаду міського голови Ужгорода. Цього разу ужгородці обиратимуть між двома кандидатами - чинним міським головою, самовисуванцем Богданом Андріївим та кандидатом від партії “Слуга народу”, чинним депутатом міськради від партії ВО “Батьківщина”, Віктором Щадеєм.

Відповідно до частини 1 статті 12 Виборчого кодексу України, вибори проводяться на основі рівного виборчого права. Громадяни України беруть участь у виборах на рівних засадах. Згідно з частиною 5 цієї ж статті, рівність прав і можливостей кандидатів, партій (організацій партій) - суб’єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі відповідних виборів забезпечується:

1) забороною привілеїв чи обмежень кандидатів в залежності від суб’єкта висування, за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, інвалідності та стану здоров’я, за мовними або іншими ознаками;

2) забороною втручання органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та службових осіб у виборчий процес, за винятком здійснення повноважень, передбачених цим Кодексом;

3) рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, закладів, установ, організацій, їх посадових та службових осіб до кандидатів, партій (організацій партій) - суб’єктів відповідного виборчого процесу.

ОПОРА

 

10 листопада 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів