Скандал з угорським гімном на Закарпатті: голова ОТГ назвав відео "провокацією"

Він запевнив, що спочатку депутати виконали гімн України, а потім Угорщини, пише УНІАН.
Голова Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади Арпад Пушкар назвав провокацією з боку конкурентів оприлюднення відео, на якому депутати вказаної ОТГ під час церемонії складання присяги виконують національний гімн Угорщини. Про це він повідомив кореспонденту УНІАН.
За його словами, 21 листопада під час першої сесії новообраної ради ОТГ голова територіальної виборчої комісії оголосив результати виборів.
«Після цього я як голова і всі присутні новообрані депутати прийняли присягу, і всі читали її українською мовою. Також депутати та присутні в залі громадяни співали гімн України, і тільки опісля виконали гімн Угорщини», - уточнив Пушкар.
Він також додав, що з 22 депутатів 17 є представниками угорської нацменшини, саме тому й вирішили виконати угорський гімн. Пушкар також заявив, що поширення відзнятого відео з виконанням під час сесії тільки угорського гімну є провокацію.
«Ми вважаємо оприлюднення такого відео провокацією. Це зробили конкуренти, які теж балотувалися на посаду голови ОТГ, але не пройшли, тепер вони хочуть зробити міжнаціональний конфлікт. Не знаю, кому він на руку, адже ми завжди жили мирно. І зараз є чим займатися, а не цим», - уточнив голова ОТГ.
Пушкар також зазначив, що всі рішення під час сесії, як до цього (він повторно обраний головою), так і тепер, готуються українською мовою. Засідання зазвичай ведуть українською чи двома мовами, щоб усім все було зрозуміло. Він наголосив, що підтвердити факти першочергового виконання під час сесії гімну України, складання депутатами присяги українською, ведення саме цієї сесії українською може підтвердити відеозапис, який є в наявності в ОТГ.
«Також це можуть підтвердити присутні в той день на сесії 22 депутати, члени виконкому, запрошені на сесію громадяни, яких загалом було близько півсотні», - запевнив голова.
Пушкар повідомив, що на території Сюртівської ОТГ живе близько 9500 осіб, з них 68% - представники угорської нацменшини, решта – українці, роми тощо.
До теми
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- «На позиції мені не потрібен боєць, котрий нічого не боїться, бо він перший загине. І боягуз не потрібен…» Історія бійця 128 бригади Анатолія
- Пекар, який став мінометником. Історія бійця 156-ї окремої механізованої бригади з позивним «Мадяр»
До цієї новини немає коментарів