Нова книжка із серії «Втрачений Ужгород» з’явиться вже у вересні

Нова книжка із серії «Втрачений Ужгород» з’явиться вже у вересні
Авторка, журналістка Тетяна Літераті рік збирала та впорядковувала інформацію. Видання буде присвячене історії міської управи та мерам Ужгорода до кінця Другої світової війни.

 

Першу особу міста у нас у різні роки називали по-різному: «біро», «полґармештер», староста, бургомістр, комісар, «пріматор», мер. Саме про цих людей, здебільшого, і йтиметься у книжці: ким вони були, як їх обирали, де вони працювали, хто їм допомагав, хто – заважав, за що їх любили і ненавиділи, якими досягненнями вони могли похвалитися, чому покинули свій пост і як їхнє життя склалося після цього.

У нову книгу увійдуть історії про 19-х ужгородських мерів, 4 ратуші та окремий розділ буде з ілюстраціями. Інформацію про них знайти було непросто, нащадків наших мерів довелося шукати по всьому світу: від сусідніх Угорщини і Словаччини – до далекої Венесуели.

На жаль, в історіях про них залишилися ще білі плями, у випадку деяких не знайдено навіть жодних їхніх зображень. Однак, ми сподіваємось, цей доробок надихне істориків і краєзнавців на дальші пошуки, а ужгородцям дозволить зрозуміти, якою надзвичайно багатою і цікавою є історія їхнього міста.

“Про Захід”

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

17 серпня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів