В ужгородській школі встановили камеру з розпізнаванням облич

Обладнання у школі встановили за ініціативи народних депутатів у четвер, 26 серпня. Рамка-сканер, обладнана системою контролю доступу до приміщення навчального закладу, дозволяє проводити автоматичний скринінг температури тіла всіх відвідувачів, а також відправляти дані про відвідування школи батькам учнів за допомогою спеціального мобільного додатку. Крім того, обладнання долучене до системи відеоспостереження «Безпечне Закарпаття»: поліція також матиме доступ до даних, зібраних шкільною камерою.
Як у коментарі ZAXID.NET розповів керівник проекту «Єдина Школа» та представник компанії TATL Technology Олексій Кошевець, школу в Ужгороді обирали ту, де навчається найбільше школярів. За даними Ужгородської міської ради, у 2020-2021 навчальному році у загальноосвітній школі №8 на вулиці Корольова нараховувалося 1360 учнів. Обладнання школа отримала безкоштовно.
«Це – перший в Україні спільний проект контролю доступу та управління школою команди «Єдиної школи» та компанії Engineering Analytics. Сама система – це сублімація двох продуктів – електронного скринінгу та системи розпізнавання обличчя. Компанія, яка встановила систему «Безпечне Закарпаття» і проект «Єдина Школа» – це електронний документообіг, електронні журнали, щоденники, розклад, а тепер ще і скринінг та дані про відвідування школи, які не лише можуть підняти рівень безпеки у школі, а дають можливість значно покращити ситуацію під час навчання в умовах пандемії», – каже Олексій Кошевець.
За його словами, зараз адміністрації школи, де встановили обладнання, не потрібно стояти на вході до приміщення навчального закладу та з термометрами і перевіряти кожну дитину: «Школяр проходить через рамку-сканер і не зупиняється, система автоматично проводить вимірювання температури і черговий чи охоронець на екрані бачить результати скринінгу – температуру школярів. Одночасно система може опрацювати до 30 людей. Крім того, камера розпізнає обличчя та підтягує дані про конкретного відвідувача: якщо це працівник школи чи учень, дані про них маркуються зеленим кольором, це означає, що це – зареєстровані відвідувачі. Не верифікованих відвідувачів система маркує жовтим кольором. Червоним позначаються відвідувачі, у яких зафіксована підвищена температура тіла», – розповідає Олексій Кошевець.
Батьки школярів через систему «Єдина школа» та спеціальний мобільний додаток отримуватимуть сповіщення про те, коли дитина зайшла в школу чи вийшла з приміщення навчального закладу. Ці дані також бачитиме адміністрація школи.
Як уточнив Олексій Кошевець, наразі система в Ужгороді – в процесі підключення: триває етап завантаження всіх необхідних даних, отримуються згоди від батьків на збір та обробку персональних даних, інтегрується розклад, дані вчителів і школярів та інше. «Це великий масив інформації, яку потрібно завантажити, але найважливіше те, що температурний скринінг у школі вже працює. І це перед першим вересня є вкрай необхідним», – уточнює Олексій Кошевець.
Щодо впровадження такої системи в інших школах регіону та України загалом, Олексій Кошевець зазначає: «Це перший пілотний проект на території України. Якщо він буде успішним, будемо продовжувати далі».
У поліції Закарпаття у коментарі ZAXID.NET зазначили, що перша «шкільна» відеокамера буде також підключена до системи відеоспостереження «Безпечне Закарпаття», яку правоохоронці ефективно використовують для швидшого розкриття злочинів, розшуку правопорушників та контролем за ситуацією в регіоні.
До теми
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- Мріє повернутися у звільнений Маріуполь: Кіра Обединська про поранення, вивезення у ДНР і нагороду "Майбутнє України"
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- Інклюзивна кав’ярня “Янгол” святкує першу річницю: з якими викликами зіштовхнулися в роботі
- Василь Мирявчик: «Я би хотів, щоб люди були добрішими до людей із інвалідністю»
- Олександра Козоріз: "Слово, до якого підходиш навшпиньки, віддячить рясно"
- Меблі лікаря Новака, старовинні медичні інструменти та шеврони: експонати Музею історії Закарпатської обллікарні
- Словаччина – це не лише Фіцо. Як країни співпрацюють на урядовому рівні?
- «Дерево мого життя»: як на Закарпатті створюють безпечний простір для психологічної підтримки
- Пам’яті барабанщика, військовослужбовця 46 бригади ДШВ, ужгородця Антона Рабела
- "Так ми продовжуємо справу Данила Богуславського": закарпатські волонтери передали захисникам 27 дронів
- Подорож потягом з України до країн ЄС без тривалих зупинок на кордоні, пересадок та очікувань. Для мешканців Ужгорода це незабаром стане реальністю
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «Ми не готуємо солдатів, ми готуємо патріотів» – Олександр Сіденко про нову модель предмета «Захист України»
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
До цієї новини немає коментарів