Український народний хор із Кошиць завершив цикл різдвяних концертів

Розпочалися імпрези 17 грудня 2022 року концертом «Різдво з Карпатами», а завершилися 6 січня 2023 року 20-ю ювілейною зустріччю «Святий вечір з Карпатами».
Після дворічної перерви, викликаної коронавірусом, Різдвяний концерт цього разу під назвою «Різдво з Карпатами», хор «Карпати» зреалізував уже чотирнадцятий раз. Концерт відбувся в рамках проекту «Лети наша пісне» за фінансової підтримки Фонду підтримки культури національних меншин «КУЛЬТМІНОР». Перед концертом, завдяки ініціативі радника прем’єр-міністра з питань співпраці з Україною та директора асоціації «Феман» Едуарда Бураша, здійснено збірку свічок – нових, а також використаних чи залишків воску від них, які були надіслані до закарпатського Ужгорода, де з них виготовляють спеціальні свічки для мешканців та бійців на Україні, яких російський агресор ракетними обстрілами свідомо позбавив електроенергії та тепла.
На початку концерту заповнена зала Історичної ратуші в Кошицях вшанувала хвилиною мовчання пам’ять жертв війни в Україні, а також усіх жертв безглуздих війн у світі. На їх честь хор «Карпати» розпочав свою частину програми молитвою «Отче наш». Після цього хор присутнім подарував блок колядок та віншувань, серед яких було й традиційне віншування з села Жакарівці у виконанні солістки та модераторки хору «Карпати» Марії Побегової. Диригували художній керівник і диригент Левко Довгович та хормейстер Святослав Довгович.
Після виступу «Карпат» модераторка концерту Людмила Гарянська запросила на сцену шановного гостя концерту – Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи з українського міста Мукачево, який від заснування у 1983 р., під керівництвом засновника, художнього керівника, відомого диригента і композитора Володимира Волонтира та хормейстера Оксани Волонтир, подарував красу українського хорового співу та твори авторів світової класики глядачам двадцяти країн Європи. Протягом останніх тридцяти років був кілька разів гостем на імпрезах, організованих хором «Карпати». Свою програму хлопчики розпочали духовним гімном України «Молитва за народ» Миколи Лисенка, який присвятили рідній Україні та всім стражденним народам світу. Після цього прекрасні голоси юних співаків потішили серця присутніх прекрасними обробками українських колядок, а також всесвітньовідомим «Щедриком» Миколи Леонтовича, який під час Різдва звучить у різних фільмах та інших телепрограмах в цілому світі. Заключна композиція їхньої програми, патріотична пісня Тараса Петриненка «Україна», під фортепіанний супровід Тетяни Колодяжної, викликала сльози на очах присутніх при думках про те, що відбувається в Україні.
Наприкінці концерту головний організатор заходів хору «Карпати» Олена Довгович подякувала від імені хору «Карпати» присутнім глядачам за щирий прийом концерту. Її слова доповнив Володимир Волонтир, який від імені хору хлопчиків подякував за можливість двічі виступити в Кошицях у ці важкі часи. На другий день, у неділю 18 грудня, хор хлопчиків був учасником Різдвяного гала-концерту Опери Державного театру Кошиці, який підготував диригент кошицької опери Ігор Довгович разом з солістами та симфонічним оркестром кошицького театру. Володимир Волонтир подякував Словаччині за підтримку України в ці важкі часи, коли навіть його хору часто доводиться проводити проби хору лише при світлі свічок і мобільних телефонів, і висловив переконання, що Україну московський агресор не зломить – «Перемога буде за нами».
В самому кінці концерту, у виконанні «Карпат» та усіх присутніх, прозвучала чи не найвідоміша у світі колядка «Тиха ніч». На подвір’ї Історичної ратуші подавався «Карпатський пунч», який, за підтримки головних спонсорів діяльності хору та молодіжної організації ПЛАСТ Петра Грінка та Марії Ольшавської, на передодні різдвяних свят і Нового року, уже традиційно дарує хор «Карпати» своїм глядачам та гостям.
Перед різдвяними святами «Карпати» в рамках проекту «Лети наша пісне» завітали до села Бачков та підготували сюрприз для хористки Данки Коларчикової з нагоди її життєвого ювілею. Завдяки чоловікові Івану Коларчику вони заспівали частини літургії на урочистій святій літургії в церкві св. Архангела Михаїла, після чого пролунав короткий концерт різдвяних колядок. Програма в Бачкові продовжилася коротким концертом у муніципальному клубі, де хор привітав староста села Йосиф Нємчик.
Хор «Карпати» традиційно святкує Різдво і за юліанським календарем, тому, після дворічної перерви, 6 січня 2023 року відбувся в Клубі Регіональної ради СРУСР в Кошицях ювілейний 20-ий річник «Святий вечір з «Карпатами» за участі рідні членів хору, спонсорів, прихильників та гостей.
Жіночий склад хору підготував багате меню святої вечері з традиційними стравами. Звучали традиційні колядки та віншування з рідних сіл хористів, до яких приєдналося і декілька гостей. Всі разом провели дальший незабутній вечір, під час якого словами та думками зверталися з проханнями та побажаннями, особливо про припинення безглуздої війни та мир для України та всього світу.
Багата програма хору «Карпати» на зламі років завершиться у неділю, 22 січня 2023 року, о год. 14.00 у селі Орябина Старолюбовнянського району. «Карпати» хотіли порадувати її жителів спільним концертом із відомим місцевим фольклорним гуртом «Поляна» вже на початку грудня минулого року, та снігова напасть цьому завадила. І так хор «Карпати» вперше в його більш ніж 37-річній історії завітає в гарне українсько-русинське село тільки щойно.
До теми
- Закарпаття в експедиціях, архівах і на плівці: історія американського історика Джона Свонсона
- «Мені 24 роки, і в мене троє дітей, молодшому сину всього 2 місяці. Але я не думаю звільнятися…» Історія бійця 128-ї бригади Андрія
- Від Сколе до Мукачева: унікальна веломандрівка 1912 року очима Рудольфа Вацека
- Як Вуйко, Грузин та Директор почали ветеранський бізнес і вижили
- "Парцели" Йосипа Архія: видано неопубліковані твори письменника
- "Суспільство досі далеке від війни": історія Василя Іванського, ветерана з Ужгорода, який втратив ногу, але не силу духу
- «Ми всі тут для того, щоб наші діти не воювали…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- Штурмовик із Руських Комарівців. Сержант Тарас Гурніш посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню
- Частинка Луганщини у Сваляві. Підтримати своїх і знайти можливості для інших
- Герої без зброї: психологиня ДСНС Закарпаття Каріна Фаньо про світло у темряві, важливість професії і силу бути поруч
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
До цієї новини немає коментарів