«Якби я не хотів жити в цій країні, не пішов би воювати за неї…». Історії з фронту від захисників зі 128-ї бригади
![«Якби я не хотів жити в цій країні, не пішов би воювати за неї…». Історії з фронту від захисників зі 128-ї бригади](/images/news/2024/4/max/434472079_398388743080125_5533069459253055392_n.jpg)
До повномасштабної війни він не мав ні армійського, ні тим більше бойового досвіду, проте в перші дні російського вторгнення сам пішов у військкомат і попросився в бойову частину.
– Я сам із Херсона і в цивільному житті 10 років ходив у плавання на суховантажах, автомобілевозах чи рефрижераторах, – розповідає Михайло. – Обійшов під різними прапорами майже всю земну кулю, побував у Африці, Канаді, США, Мексиці… Нормальна робота, хороші гроші платять. Коли Росія вторглася в Україну, я був дома у відпустці. Теоретично міг продовжити плавати, адже моряків, котрі мали діючий контракт, відпускали за кордон. Але це питання навіть не стояло. Я відвіз дружину й сина до кордону, а сам пішов у військкомат. У 128 ОГШБр служив мій друг, котрий порадив іти сюди. На жаль, він загинув під час визволення Херсонщини… Дружина дізналася про те, що я в ЗСУ, тільки постфактум. Вона була би проти, але зараз розуміє, що я не міг зробити по-іншому, і дуже підтримує мене.
У підрозділі Михайло швидко освоїв «Стугну» і почав ефективно працювати з нею.
– «Стугна» проста у використанні, навчитися працювати з нею зовсім не складно. Найскладніше – це занести ПТРК на позицію, бо він досить важкий. Особливо, коли треба нести пішки 5 кілометрів по болоту під постійною загрозою ворожих обстрілів і FPV-дронів. Нас четверо, то по дорозі міняємося. Позицію обираємо самі, орієнтуємося, звідки найчастіше виходить ворожа техніка, розпитуємо піхоту. Буває, що стоїмо за 800 метрів до російських укріплень.
Розрахунок Михайла неодноразово мав результативні пуски й знищив російську техніку, в тому числі два танки Т-72.
– Загалом ми знищили зі своєї «Стугни» два танки, одну БМП і один «Урал». Ці ураження офіційно зафіксовані. Був ще один випадок, коли ворожий танк відкочувався назад, ми зробили пуск і бачили вибух, але танк на той момент встиг заїхати за пагорб. Пізніше аеророзвідники побачили з дрона, що танк згорів, але офіційно його знищення не зафіксували. Буває й таке…
Минулого року Михайло мав відпустку й реабілітацію після перенесеної операції, тому зміг трохи побути з сім’єю в Києві.
– Ми пішли на день народження до знайомого і мене дуже прикро вразило, коли один із гостей, молодий чоловік призовного віку, почав говорити, що хоче відпочити на «Буковелі» й думає, як правильно обрати маршрут, щоб обминути пости й не отримати повістку. Я втримався від конкретних дій, але пояснив йому кількома словами, що при військових такі речі говорити небажано (це, якщо делікатно висловлюватися). Так, воювати хочуть не всі, але робити це доводиться, навіть якщо раніше не було армійського досвіду. Усім хочеться, щоб війна нарешті закінчилася, і військовим – у першу чергу. Але з іншого боку я усвідомлюю, що якщо теперішня Росія залишиться Росією, жодні домовленості з нею нічого не варті. І якщо, умовно кажучи, поставити війну на паузу й перетворити на АТО-2, через 5 років почнеться нова війна. За такого варіанту у мене виникає думка забрати родину й виїхати за кордон. Але я розумію, що цього не станеться – повернуся, заспокоюся й залишуся. Якби я не хотів жити в цій країні, не пішов би воювати за неї…
-->
До теми
- «Які думки перед штурмом? Що все буде добре. Хоча кожен усвідомлював, що це може бути дорога в один кінець…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Ми зробимо все, аби ця війна не знищила життя наших майбутніх поколінь»: Історія закарпатського правоохоронця, який захищає Батьківщину
- «Ми раді вмотивованим і сміливим чоловікам і жінкам». Офіцер Нацгвардії - про роботу Центру рекрутингу в Ужгороді
- «Коли осколок влетів у бронежилет, було враження, що мене огріли по спині кувалдою..» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я відмовився від броні заради дітей. У мене двоє – донька й син…» Історія воїна 128-ї бригади
- Стоматологічна допомога на передовій: Історія мукачівського лікаря 128-ї бригади
- Юрій «Ведмідь» Гебеш: «Упевнений, якщо їх не зупинити, то ця війна точно торкнеться кожного – кожен будинок, кожну дитину, кожного батька і кожну матір»
- «Я воюю за своїх дітей, хочу, щоб вони, а також рідні й близькі, жили в нормальній країні»... Історія військового 128-ї бригади Вадима
- Любов буває різна. Історія про маму полеглого бійця з Карпат
- Джері: «На питання, коли закінчиться війна, у мене проста відповідь». Історія військового, який служить у ТЦК
- Закарпатські угорці відкрили кафе в Ірландії та назвали його на честь рідного села
- «Снаряд від танка влетів у бліндаж, де я ховався від обстрілу, і не вибухнув. Янгол-охоронець у мене точно є…» Історії з фронту від 128-ї бригади
- Пресофіцер 128-ї бригади Ярослав Галас: "Намагаюся писати про тих, хто бачить ворога на власні очі"
- «Може бути все, що завгодно, тому готуємось до всього». Як гвардійці проходять бойове злагодження
- "Я радий, що поранили мене, а не когось із хлопців" - історія розвідника з Ясіня
- Гранатометник "Вуйко". Випускник істфаку УжНУ, головний сержант Василь Лашкай захищає Україну з 2014 року
- «У мене угорське походження, і я вважаю, що моє місце тут – на передовій із бойовими товаришами…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я б не проміняв свій підрозділ на жоден інший…» Історія військового 128-ї бригади Василя
- Повний кавалер ордена «За мужність» закарпатець Олександр Козловський: «У нас є велика перевага – ми вміємо мислити нестандартно»
- «Шкода, що донька росте без мене. Але я прийшов сюди, щоб моя дитина спала спокійно. І не тільки моя…» Історія бійця 128-ї бригади
До цієї новини немає коментарів