Як на Закарпатті змінились ціни та попит на житло: ринок нерухомості у дослідженні DIM.RIA
Первинний ринок
Пропозиція
Наприкінці жовтня 2024 активними залишаються відділи продажів у 77% новобудов. За минулий місяць в Україні здали в експлуатацію 11 новобудов на 25 секцій, з них дві новобудови у Києві та чотири у Київській області.
Ціни
Середня вартість за квадратний метр у валюті протягом місяця дещо збільшилась у більшості областей України. Рік до року ціна також переважно зростала у регіонах, що віддалені від зони бойових дій, найбільше — у Кіровоградській, Волинській та Івано-Франківській областях (11 – 20%). Найдорожчим на первинному ринку лишається Київ з середньою ціною $1 330 за м².
Попит
Жовтень відзначився зниженням інтересу до первинного житла серед користувачів з усіх областей. Найсуттєвіше зниження кількості зацікавлених користувачів порівняно з вереснем відбулось у Запорізькій та Харківській областях (-43% та -37% відповідно).
Вторинний ринок
Пропозиція
У жовтні на ринку вторинного житла збільшилась кількість пропозицій у Києві, Чернігівській, Рівненській, Запорізькій та Івано-Франківській областях. У порівнянні до жовтня 2023 року кількість пропозицій зросла здебільшого у західних областях України.
Ціна
Аналітики DIM.RIA відзначили, що ціна продажу однокімнатної квартири в жовтні коливалась у більшості областей в межах кількох відсотків, водночас у порівнянні з даними за жовтень 2023 року вона переважно зростала. За місяць найбільший ріст показали Закарпатська (+9%) та Рівненська (+10%) області. Містом з найдорожчим житлом лишається Київ: у жовтні власники пропонували покупцям заплатити за однокімнатну квартиру у середньому $83,7 тис. Якщо розглядати столицю детальніше, найдорожчим є Печерський район з середньою ціною однокімнатної квартири $133,9 тис., а найбюджетнішим — Деснянський, $43,8 тис.
Попит
Протягом місяця інтерес користувачів до вторинного житла також спадав, найсильніше у відсотковому значенні — у Запорізькій, Миколаївській та Чернігівській областях. Проте кількість відгуків користувачів у кожній області перевищувала кількість доданих оголошень.
Співвідношення кількості оголошень про купівлю та кількості відгуків на них у жовтні в Києві склало 1:3, у Львівській області — 1:5, у Дніпропетровській — 1:4, в Одеській — 1:3, у Харківській — 1:6.
Ринок оренди
Пропозиція
На ринку оренди у жовтні кількість пропозицій житла зростала у всіх областях, окрім Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської та Рівненської областей. Значно більше нових пропозицій порівняно з вереснем з’явилось на Кіровоградщині, Хмельниччині, Дніпровщині та у місті Київ.
Ціна
Жовтень приніс ринку оренди незначний спад вартостей у половині областей України, зокрема на Кіровоградщині та Хмельниччині. Та все ж у масштабі всієї країни ціна за оренду зросла. Найдорожчим для оренди залишається Київ, де власники у середньому оголошують 18 218 грн за однокімнатну квартиру. Найнижчі ціни Києва можна знайти у Деснянському районі — в середньому 12 840 грн за однокімнатну квартиру, а найдорожчим районом є Шевченківський з середньою ціною оренди за місяць 22 679 грн.
Попит
У жовтні користувачі менше шукати шукали житло для оренди порівняно з вереснем. Найсуттєвіший відтік відбувся в Одеській (-25%) та Волинській (-20%) областях. У межах року інтерес до оренди пожвавився у Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Одеській областях.
Співвідношення кількості оголошень про оренду та кількості відгуків на них у жовтні в Києві склало 1:4, у Львівській області — 1:15, у Дніпропетровській — 1:10, в Одеській — 1:14, у Харківській — 1:13.
Зображення гарної якості та файл звіту — за посиланням!
До теми
- Літній сезон на ринку нерухомості: оренда, первинне та вторинне житло
- Ринок нерухомості: яка вартість квартир у містах Закарпаття? (ВІДЕО)
- В Ужгороді на бізнес-зустрічі говорили про критично важливі питання економічного клімату Закарпаття
- В Ужгороді виявлено 3 нові випадки коронавірусної інфекції
- В «АТБ» підбили підсумки 2020-го – року безпрецедентних випробувань і нових можливостей
- 8 тисяч компенсації для підприємців: як відреагували бізнесмени Ужгорода
- Закарпатський бізнес на карантині: старі проблеми, стартапи і амбітні плани
- Яке державне майно на території Закарпаття можна взяти в оренду - дивіться на сайті
- Ціни на оренду житла в Ужгороді знизилися. Чи надовго?
- Відпустка під час карантину: корисні поради туристам із Закарпаття
- Зростання цін на продукти в супермаркетах України: причини, прогнози та загроза тотального дефіциту
- Оновлений рейтинг ДПС України: «АТБ» визнали лідером галузі зі сплати податків
- Біля Ужгорода відбулася зустріч торгового радника Посольства Австрії з головою Федерації роботодавців Закарпаття
- ТОП-5: Які автомобілі з пробігом популярні на Закарпатті
- Понад 240 тисяч гривень щорічно надходитиме до деяких сільрад Закарпаття завдяки землі
- «Закарпаття – бізнес в центрі Європи»: в Ужгороді відбудеться інвестиційний форум
- Є на Закарпатті приклади бізнесу, які популяризують регіон далеко за його межами
- Необхідність прийняття Податкового Кодексу Розвитку обговорять в Ужгороді
- В Ужгороді міськрада підписала з банком та перевізником угоду про закупівлю 10 великих автобусів «Електрон»
- Ужгородських підприємців запрошують на форум «Україна після 2019 року. Що варто змінити, що варто продовжити?»
До цієї новини немає коментарів