Завдяки побратимам 23-річний військовослужбовець вижив у бою і продовжує службу у прикордонному відомстві на Закарпатті

Дмитро обрав для себе професію прикордонника ще у 2020 році. Родом з Донеччини, юнак проходив строкову службу на протилежному боці України – на Закарпатті, у Чопському прикордонному загоні. Він опанував спеціальність кінолога і разом з чотирилапим виконував службові завдання у залізничних пунктах пропуску на кордоні зі Словаччиною та Угорщиною. Згодом уклав контракт з ДПСУ та продовжив військову кар’єру.
Минулого року Дмитро у складі бойового підрозділу вирушив боронити Україну на Харківщину. У районі Вовчанська він зустрівся віч-на-віч з окупантами.
Коли росіяни розпочали наступ під Вовчанськом, прикордонники останніми залишалися на позиціях. Вони тримали їх, аж доки ворог не підійшов впритул. Розпочався стрілецький бій. Розгледіти росіян, які наступали з лісу, було майже нереально через густоту дерев. Вони були попереду та позаду прикордонників. Хлопці зрозуміли, що їх беруть в оточення.
Відстрілюючись, Лимон дістав кульове поранення в ногу. Він наклав на неї турнікет та продовжив бій. Потім куля влучила в другу ногу, осколками посікло обличчя і тіло. Кулею, що поцілила над оком у шолом, оглушило. Від втрати крові перестала функціонувати ліва рука, різко впав зір. Дмитро ще деякий час відстрілювався в бік ворога лежачи, практично не прицілюючись.
Побратими відійшли трохи далі, щоб продовжити бій. Лимон залишився сам. Ударною хвилею його відкинуло у невеличку яму поблизу бліндажа. Він помітив групу росіян, які ходили навколо нього на відстані до десяти метрів. Дмитро встиг стишити радіостанцію та причаївся, у сховку його було не видно. Говорити він уже не міг.
Під час бою майже всі прикордонники на позиції були поранені. Прибув евакуаційний автомобіль, хлопців забрали, а от Дмитра забрати не встигли. Він уже не міг рухатися і був впевнений, що його життя дійшло до кінця: «Коли евак від’їхав, я змирився з тим, що загину. Я думав, що вдруге за мною машина повернутися не встигне», – зізнається прикордонник.
Саме у цей момент його знайшов побратим на псевдо Козак. Разом зі ще одним прикордонником він витягнув Дмитра на дорогу, щоб його помітив наступний евак, і вийшов по радіостанції на командира з проханням про евакуацію. Тим часом прикордонники продовжували бій з росіянами, які знаходилися з протилежного боку дороги. Дмитро, який лежав між ними на дорозі і не міг поворушитися, лише стежив за ходом бою. «Я був наче той суддя між нашими і ворогом. Лише чув свист куль у різні боки над собою», – пригадує прикордонник.
Одна з куль влучила Дмитрові у район грудей, однак від смертельного поранення його врятував бронежилет. Козак побачив це і вирішив відвести ворога від пораненого. Разом з побратимом вони відійшли убік і продовжували відстрілюватися звідти.
Незабаром приїхала «емка» сусіднього підрозділу. Доки побратими прикривали їх кулеметним вогнем, Козак схопив Лимона і затягнув його в автомобіль. Він каже, що й досі не розуміє, як за декілька секунд зміг підняти на метрову висоту кремезного Дмитра, та ще й у повному спорядженні. «Я не думав про те, що не зможу, знав, що мушу. Я б не залишив там жодного з побратимів. Для мене вони усі свої, немає чужих», – додає Козак.
Дмитрові Савенку довелося пройти довгий курс лікування та реабілітації. Після цього він повернувся на Закарпаття – у підрозділ, де раніше проходив службу. Він пройшов курс оператора fpv-дронів і був налаштований на наступний виїзд, однак, з огляду на його стан здоров’я, прикордонникові це не дозволили. Втім, юнак старанно виконує службові обов’язки та готується до нового курсу навчання у кінологічному центрі. У вільний від служби час тренується у спортзалі, надає перевагу здоровому способу життя та активному відпочинку.
За виявлені у бою особисті мужність і відвагу старшого сержанта Дмитра Савенка нагороджено державною відзнакою – медаллю «Захиснику Вітчизни».
До теми
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- Звільнений з полону Максим Буткевич: “Я бачив, що таке «рускій мір» зсередини… Це справжній Мордор у плані цінностей і свободи”
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
До цієї новини немає коментарів