Закарпатцям роздавали пам’ятки, як не потрапити у рабство

Зокрема, інформували про перший і єдиний національний безкоштовний номер з протидії торгівлі людьми 527. Дзвінок на цей номер спрямовується до безкоштовної національної інформаційної служби Міжнародної організації з міграції. Професійні оператори гарячої лінії надають поради та застереження щодо пошуків роботи за кордоном, а також можуть допомогти людям, які зазнали експлуатації за межами держави.
Як розповіла на брифінгу, присвяченому Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, голова Закарпатської жіночої громадської організації «Веста» Інна Сабадош, торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.
«За період з 1991 року по нині в Україні, за даними Міжнародної організації з міграції, від торгівлі людьми постраждало понад 160 000 українців. Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах. Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми, – каже Інна Сабадош. – Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо».
За словами Інни Сабадош, протягом 2015 року представництво Міжнародної організації з міграції в Україні виявило 740 осіб, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 16 країнах, зокрема, в Україні, та надало їм допомогу.
«Торгівці людьми можуть вводити в оману, використовуючи фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу, а також оголошення, рекламу в засобах масової інформації та в мережі Інтернет, – підкреслив оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми кримінальної поліції ГУ Нацполіції в Закарпатській області Михайло Густей. – Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві, промисловості чи сільському господарстві, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві».
У кожному регіоні України працюють підрозділи боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми. Ці підрозділи сприяють поверненню до України осіб, які постраждали від торгівлі людьми за межами держави. «Аби убезпечити себе, плануючи подорож, отримайте достовірну та повну інформацію про майбутню роботу та умови проживання за кордоном. Зробіть копії всіх важливих документів – паспорта, візи, страхового поліса тощо. Майте з собою контакти посольства або консульства України та інших організацій, які надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь. Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для вас мовою», – наголосив правоохоронець.
До теми
- "Про насильство не мовчать!" — закарпатські патрульні інформували, як діяти у разі домашнього насильства
- Стартувала акція «2000 подарунків до Нового року» для здійснення дитячих мрій: долучитися може кожен
- В Ужгороді закликають долучитися до вшанування пам'яті Героїв
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- В Ужгороді сьогодні вперше проведуть мирну акцію на підтримку полонених бійців "Азовсталі" та їх рідних
- «Еко-Майстерні: легко про сортування відходів» – заходи в межах грантового проєкту відбулися в Ужгороді
- Вимушені переселенці в Ужгороді пекли різдвяні пряники для військових та людей у скрутному становищі
- "Подарунок від Янгола": в Ужгороді волонтери збирають подарунки для літніх людей, вихованців дитбудинків та дітей у зоні бойових дій
- «Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!»: сьогодні – 90 роковини пам’яті жертв Голодоморів
- “Світлячку, сяй!”: просвітницьку кампанію про важливість світловідбивачів проводять у школах Ужгорода старшокласники
- "Вперед до перемоги": в Ужгороді відбудеться забіг на підтримку 128-ї Закарпатської бригади
- В Ужгороді провели захід в рамках акції «Закарпаттю – чисте довкілля» (ВІДЕО)
- Акцію «Засвітись у темряві» провели закарпатські волонтери Товариства Червоного Хреста України (ВІДЕО)
- Ужгородська ЗОШ №12 взяла участь у благодійному освітньому проєкті «Flowers4school» (ВІДЕО)
- В Ужгороді триває благодійна зимова акція
- Подарунок на свята: мукачівці долучилися до всеукраїнської благодійної акції " Дітям від дітей"
- Понад 100 тисяч гривень зібрали волонтери на акції до Дня Святого Миколая в Ужгороді
- Ми не дамо їм відібрати у нас свята і традиції: В Ужгороді стартувала акція «Письменник за прилавком»
- В обласному центрі Закарпаття відбулася традиційна акція «Ужгород проти СНІДу»
- В Тячівській громаді продовжено акцію «Квадрокоптер 2022»
До цієї новини немає коментарів