Якими були кохані жінки відомих закарпатських художників? (ФОТО)
Художниці, танцівниці, вчительки, любов із дитинства та випадкові зустрічі – які жінки ставали Музами для закарпатських митців?
Художниці, танцівниці, вчительки, любов із дитинства та випадкові зустрічі – які жінки ставали Музами для закарпатських митців?
Свого часу у мене було бажання знімати документальні фільми, в яких згадувались фільми, що знімались на Закарпатті.
Наша історія про інвестиційне диво на Закарпатті та бурхлива реакція на неї наших читачів надихнула нас розповідати більше про бізнес, який розвиває регіон та привертає до нього позитивну увагу.
Усі знають, що Закарпаття – мультикультурний та поліетнічний регіон. Але чи знаєте ви, чому закарпатських німців називають швабами і мало хто з них говорить літературною німецькою? Або скільки євреїв жило в Мукачеві менше, ніж 100 років тому, і скільки зараз? Чому євреї шукають «адвокатів» на кладовищах і для чого? На яких мовах говорять закарпатські роми та чому 90% з них євангелісти? Які найбільші стереотипи навколо закарпатських румунів та чому вони не виїжджають до Румунії?
Юрій Раковці – співзасновник американсько-ужгородської компанії, Іван Гаджега – працює у власному проекті, Василь Маланка – програмує в Берліні, Дмитро Брусо – докладає максимум зусиль у невеликому стартапі на віддаленці, а Мирослав Рак – в одній зі львівських ІТ-компаній керівником проектів. Саме ці 5 ІТ-спеціалістів заснували та активно підтримують Uzhhorod ІТ Community.
«Йовнопот ківанок!» – іноді вітаються на угорський манер закарпатці при зустрічі. «Добру хуть», тобто «смачного» по-словацьки вам можуть побажати у місцевій кав’ярні. Раз-у-раз під час розмови двох ґаздів чути також румунські, німецькі чи польські слова. А є і такі закарпатські родини, у яких спілкуються виключно угорською, словацькою чи румунською мовами. І це ще одна особливість мультикультурного Закарпаття.
Близько 650 тварин зареєстровано у журналі обліку притулку для тварин-безхатьків «Барбос» в Ужгороді. Це понад 600 врятованих життів, які сьогодні живуть у теплі, мають смачну їжу та господарів, які їх люблять.
Виявляється, для того, аби змінити село, достатньо лише трьох людей.
РІч у тім, що кілька сотень тварин потрібно лікувати, доглядати, годувати. Коштів на все це хронічно бракує. Тому волонтерки з групи "Кожен має другий шанс (Ужгород)" оголосили збір коштів.
Удесяте мілководним Ужем пропливають судна, а на берегах їх зустрічають тисячі жителів та гостей міста. Так! Це Ужгородська регата, яка цього року стала наймасовішою за роки існування. Uzhgorod.net.ua знає, як це було.
У першому виїзному поєдинку підопічні Василя Варги здолали чернівецьку «Буковину» з рахунком 1:3!
Робота триває на дорозі державного значення М-24.
Угорські археологи з університету Етвеша Лоранда повідомили про надзвичайну знахідку – безпрецедентний скарб відкритий в печері Барадла, що знаходиться на території національного парку біля кордону зі Словаччиною і має довжину більше 25 кілометрів.
Вони розташовані по обидва боки траси Київ – Чоп при в’їзді до обласного центру Закарпаття з села Барвінок, або, якщо хочете, при виїзді з Ужгорода в бік Мукачева.
Ужгородця Павла Генова переважна більшість містян знає як музиканта та лідера гурту «Триставісім». Але, окрім музичного життя, хлопець вже багато років працює програмістом.
12 липня, на Петра й Павла, в ужгородській галереї “Коридор” показали виставку досі не презентованих ніде фото Павла Бедзіра.
Понад два десятки учасників мотопробігу з площі Театральної вирушили за маршрутом, який цьогоріч охопить 31 місто.
Хто на Закарпатті заробляє на довірливих туристах, а хто потерпає від неякісних послуг і поганого іміджу — про це Укрінформу розповіли відомі в області гіди. У нашому матеріалі — про найрозповсюдженіші на Закарпатті схеми наживи на туристах. Розкриваємо їх, аби убезпечити людей від туристичних псевдопослуг.
П’ятий Президент України і лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час візиту до Закарпаття представив свою команду в області і наголосив, що разом зі зміною назви партії відбулося й оновлення її активу.