Рейтинг шкіл Закарпатської області
А ви задоволені рівнем освіти, яку отримують ваші діти?
А ви задоволені рівнем освіти, яку отримують ваші діти?
Швейцарський банк SLB заблокував належний Віктору Балозі рахунок на суму 400 млн. євро у зв’язку з неможливістю довести легальність розміщених коштів.
Наприкінці минулого тижня ужгородців хотіли позбавити приміщення на Корзо та забудувати землю біля спорткомплексу "Юність". Проте підприємцям це не вдалося зробити – мерія не дозволила. Натомість віддали в приватні руки приміщення колишнього знакового для мешканців міста ресторану "Червона ружа" та стоматологічної клініки на Минайській. А ще в мерії нарешті зрозуміли: можна використовувати колишні котельні, зробивши з них спортивні зали. Все це міські депутати вирішили на останній сесії, де прийняли чимало питань, важливих для Ужгорода.
Більше заяв, менше черг та "зависань" в електронних мережах, без порушень і буквально без жодних нарікань – так коротко можна охарактеризувати цьогорічну вступну кампанію до найбільшого закарпатського вишу. 18,5 тисяч заяв подали абітурієнти, серед них представники п’ятьох сусідніх європейських країн. Загалом за приростом бажаючих вступити до певного вузу УжНУ серед аналогічних ВНЗ зайняв І місце в Україні. Про це, а також про особливості нового навчального процесу в розмові з закарпатськими журналістами в ефірі програми "Зона особливої уваги" на телеканалі "Тиса-1" говорив ректор Ужгородського національного університету професор Федір Ващук.
Рік тому велика біда увійшла в сім’ю Бігаріїв із Воловця: тяжко занедужав їх синочок Максимко. Звідки у такої маленької дитинки могла з’явитися недуга на головному мозку? – відповіді на це питання лікарі не знали.
Екстремально високі температури випробовують закарпатців на міцність. Найважче доводиться літнім людям і тим, у кого високий артеріальний тиск та серцево-судинні захворювання. Але й молоді та здорові почуваються не надто комфортно. Тож "Закарпатка" з’ясовувала в фахівців, як пережити спеку без шкоди для здоров’я.
Із 1 серпня ціна російського газу для України зросла до 354 доларів за тисячу кубометрів, а це на 90 доларів дорожче, ніж на початку року. Про це інформує радіо "Свобода". В Росії ж попереджають, що це ще не кінець, і не вірити цьому не можна: вже традиційно ближче до зими східні сусіди затягують газовий зашморг на шиї нашої держави. І якщо Європа давно зрозуміла, як протистояти цьому, то Україна ще тільки думає, в якому напрямку рухатися. Хоча насправді, якщо використати всі наші можливості альтернативної енергетики, зокрема на Закарпатті, то могли б себе забезпечити не тільки власною електроенергією, а й теплом.
Після прийняття Закарпатською облрадою у листопаді 2011 року досить утопічного рішення про будівництво у краї 330 гідроелектростанцій ця тема набула тут певної "моди". Вже навіть вигравши суд і, фактично, скасувавши названий у народі "Проект-330", місцеві громадські активісти від екології продовжують нищівну критику малої гідроенергетики. Забувши про те, що ГЕС на Закарпатті з’явилися ще 70 років тому... Чи справді малі ГЕС такі небезпечні, як їх малюють? Яку користь вони здатні принести закарпатцям?
Саме так незабаром може виглядати центр закарпатської "столиці" міста Ужгорода.
Наприкінці минулого року ужгородці були шоковані побаченим і почутим: молода жінка пропонувала перехожим купити в неї двох хлопчиків 2009 року народження. Зауважимо, площа Кирила і Мефодія, де це відбувалося, доволі людне місце, адже неподалік знаходяться автобусний і залізничний вокзали, а тут -- великий готель "Закарпаття", універмаг "Україна", православний собор, зупинки багатьох міських автобусів… Хтось сприймав це за чорний гумор, хтось, покрутивши пальцем біля виска, поспішав у своїх справах, але знайшовся громадянин, який зателефонував у міськвідділ міліції. Виявилося, що то зовсім не жарт. Спробу продажу двійнят мати пояснила скрутним матеріальним становищем, мовляв у неї на вихованні, крім них, ще троє дітей.
Маленьке, але європейське; унікальне своїми родзинками та вкрай привітними людьми; непромислове, але туристично насичене – і таким чином здатне заробляти та утримувати себе – угорське містечко Шаторальяуйгелі має долю українських Селменців, але набагато краще сьогодення...
Про цю та інші програми підтримки розвитку сільських територій розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Юрій Лесьо:
20 червня Рада Європейського Союзу затвердила технічні доповнення
Золотовалютні резерви України продовжують танути (мовою оригіналу)
У Закарпатті будуть вибори у Верховну Раду по округу Балоги—Деркача
Із кожним роком на Закарпатті все більше й більше діток, і це дається взнаки: якщо на січень 2009 року дошкільнят у краї нараховували 91970, то на січень минулого року – 104889. Тенденції позитивні, виводять область у лідери за природним приростом, але водночас ставлять низку завдань. Найперше – треба забезпечити малюків місцями в дитячих садочках. Саме такі завдання – охопити малюків дошкільною освітою не менше як на 70% та стовідсотково дітей 5-річного віку – досі ставив Президент України. Чи вдалося це зробити і яким чином?
Сьогодні на адресу редакції надійшов "Відкритий лист депутату Закарпатської обласної ради, члену виконавчого комітету Ужгородської міської ради Чубірко Володимиру Володимировичу". подаємо дослівно
Шлейф, сплетений гачком, сягнув довжини у 22 метри і 5 сантиметрів. він вміщує 1626 орнаментів, а на його виготовлення пішло одинадцять місяців!
Добираючись на роботу чи якогось іншого місця, пасажирам ужгородських маршруток доведеться запастися залізним терпінням, щоб за 2.30 грн сидіти або стояти в переповненому транспорті, обливаючись потом, слухаючи історії з життя інших людей, а не поступившись місцем старшій людині - нерідко почути щось цікаве й незвичне про себе самого...
Унікальна лабораторія космічних досліджень, де відстежують штучні супутники Землі, лабораторія з вирощування штучних діамантів, прискорювальний комплекс та навчання передовим ІТ-технологіям – усе це не десь там, у столиці чи провідних науково-дослідних інститутах закордоння, а тут, у рідному Ужгороді. З потужною базою накопиченого десятиліттями досвіду та з новими спеціальностями, що затребувані на ринку праці, виступає сьогодні фізичний факультет УжНУ. Що він пропонує студентам, чи потужною є наукова та навчальна база, чи реально по закінченні знайти роботу – про все це сьогоднішня розмова з деканом факультету, професором, доктором фізико-математичних наук Володимиром Юрійовичем Лазуром