Переселенка з Донбасу Анжела Бабкіна: "Ужгород – це моє кохання"

Анжела Бабкіна – голова правління ГО "Закарпаття-Донбас". Жінка народилася в Шахтарську, що на Донеччині. До Ужгорода переїхала у 2014 році. Анжела розповідає: тоді ніхто не вірив, що розпочеться повномасштабна війна.
«Мене відрядили на курси у Київ у липні 2014-го. Коли я повернулася, то почались активні бойові дії. Тиждень ми з сусідами спостерігали за тим, що відбувається: гради стояли під нашими вікнами, ми бачили, хто і звідки стріляє. Ще страшніше стало, коли відімкнули газопостачання, світло. Тоді підійшов сусід і сказав, що ми з ним виїжджаємо".
Анжела з сусідом виїхали в розпал бойових дій, 1 серпня 2014 року. Вони проїхали близько 10 блокпостів, на яких стояли войовничо налаштовані люди, які оглядали машину, навіть викинули ключі від автівки.
"Згодом я поїхала в Новоазовськ до подруги, але ми знаємо, яка невтішна доля спіткала і це місто. Ще через якийсь час мене кликали до Києва, Дніпра, Херсона, але чомусь здавалось: якщо я поїду, то військові дії розпочнуться і там. Сьогодні це звучить, можливо, смішно, але тоді був такий психологічний стан".
А на травневі свята 2014 року пані Анжела гостювала в Ужгороді. І саме тоді вирішила, що тут слід залишатися, бо далеко від військових дій, найзахідніша область країни. Тож із кінця серпня 2014 проживає в обласному центрі Закарпаття.
"Я розумію, що Ужгород – це моє кохання. Що ж до побуту, квартиру знайшли без труднощів. Із часом запропонували роботу, заяву на звільнення я надсилала факсом. Згодом влаштувалася в Центр соціальних служб. А з кінця 2016 року я працюю в громадському секторі. У мене була впевненість, що все вдасться. Назад я не повернуся, бо дуже важко починати життя спочатку. Я туди не можу повернутись і в силу політичних переконань».
Ольга Богославська, Uzhgorod.net.ua
Читайте також: Переселенка Тетяна Хорошилова: "Вважаю, що я цілком успішно інтегрувалася в Ужгороді"
Переселенка з Донецька Олена Кондратенко: "Зараз Ужгород – мій дім"
Переселенка з Донецька Ольга Лемко: "Коли їхали в Ужгород, розуміли, що війна – не на день чи два"
Переселенка Анна Шуліка: "Сумніваюся, що колись повернуся жити у Донецьк..."
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- Мріє повернутися у звільнений Маріуполь: Кіра Обединська про поранення, вивезення у ДНР і нагороду "Майбутнє України"
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
До цієї новини немає коментарів