До уваги закарпатців: нові правила перетину кордону через поширення штаму «Дельта»

Кабінет міністрів України змінив правила перетину кордону через загрозу поширення нового штаму коронавірусу «Дельта». Нові правила починають діяти вже через тиждень після опублікування постанови уряду, - інформує Громадське.
Таке рішення ухвалили на засіданні уряду 28 липня.
Для всіх людей, які прибули з Росії чи Індії, незалежно від громадянства, та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, діятимуть жорсткіші правила самоізоляції. Зокрема, для них буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Для того, щоб перетнути КПВВ без документа про повний курс вакцинації проти COVID-19 або довідки 063-О про перше щеплення, потрібно буде здати безплатний експрес-тест на визначення антигена коронавірусу. Ці правила почнуть діяти через 7 днів з моменту публікації постанови. Громадяни, які виїхали за кордон до цього часу, можуть повернутися в Україну безперешкодно.
Громадяни України можуть безперешкодно перетинати держкордон із будь-яких країн за умови наявності одного з двох документів:
- документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації проти COVID-19 вакцинами, які ВООЗ дозволила використовувати у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію;
- довідка 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19.
Іноземцям потрібно буде обов’язково мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та один із цих документів:
- негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);
- негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу (не більше як за 72 години до перетину кордону);
- документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 препаратами, які ВООЗ дозволила використовувати у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.
Якщо документа, який підтверджує повний курс вакцинації проти COVID-19, немає, іноземці (крім людей до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) мають установити застосунок «Вдома» й піти на самоізоляцію через 72 години (якщо немає негативного результату ПЛР-тесту чи експрес-тесту, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону).
Варто зазначити, що застосунок «Вдома» не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Як пояснюють у МОЗ, він контролюватиме самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тесту на COVID-19.
Іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні можуть перетинати кордон безперешкодно за наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.
Якщо таких документів немає, громадяни та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні (крім людей до 18 років та інших категорій, визначених постановою) мають установити застосунок «Вдома» й піти на самоізоляцію через 72 години (якщо за цей час не отримають негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту).
Якщо з якоїсь причини використати застосунок «Вдома» неможливо, громадянин перебуватиме в обсервації.
До теми
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
До цієї новини немає коментарів