Напрацювання Стратегії безбар’єрного простору в Ужгороді представили на Міжнародному саміті мерів

Напрацювання Стратегії безбар’єрного простору в Ужгороді представили на Міжнародному саміті мерів
В.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Вадим Борець сьогодні онлайн долучився до 4-го Міжнародного саміту мерів і виступив із презентацією проєкту стратегії створення безбар’єрного простору в нашій територіальній громаді до 2030 року.

 

Стратегія, яка ще розробляється, передбачає 6 напрямів безбар’єрності:

  • фізичний – доступ до інфраструктури, будівель, споруд, транспорту;
  • інформаційний – доступність, прозорість інформації про процеси в місті;
  • цифровий – доступність інтернету, електронних сервісів, програм навчання цифровим навичкам;
  • суспільний та громадський – доступність до всіх суспільних процесів, прийняття рішень;
  • освітній – задоволення потреб здобуття освіти;
  • економічний – створення умов для роботи, підприємництва, підтримка роботодавців, які такі можливості забезпечують.

На зображенні може бути: 1 особа та офіс

Вадим Олександрович також представив останні напрацювання в Ужгороді для досягнення інклюзивності – під час капітального ремонту вулиць роблять пониження з тротуарів у місцях пішохідних переходів; встановлюється тактильна направляюча плитка, пандуси; з урахуванням зручностей для маломобільних людей облаштували сучасний ЦНАП; діє інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами; встановлено таблички шрифтом Брайля в міських бібліотеці та поліклініці; будують спортивно-ігрові майданчики; закуповують низькопідлогові автобуси.

На зображенні може бути: ноутбук, телефон та екран

Учасникам саміту передала вітання дружина Президента України Олена Зеленська, яка навесні ініціювала створення в Україні Ради безбар’єрності – для моніторингу та контролю стану виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Наголосила, що безбар’єрність повинна бути щоденною суспільною нормою, попросила представників муніципалітетів постійно дивитися на свої міста очима маломобільних людей, людей із інвалідністю, мам із візочками, літніх осіб, пам’ятати гасло «нічого для нас – без нас», тобто насамперед враховувати позицію тих, для кого робляться умови з доступності.

На саміті також обговорювали приклади якісних змін у містах, історії успіхів, залучення інвестицій, проєкти розвитку, поштовхом до яких стала пандемія, інструменти ефективної взаємодії місцевої влади та загальнонаціональної, участь молоді в розвитку громад тощо.

На зображенні може бути: 1 особа, сидить, офіс та у приміщенні

У форумі сьогодні взяли участь представники міст, зокрема й інших країн, урядовці, експерти міжнародних організацій, громадських організацій, бізнесу.

Довідково: Міжнародний Саміт мерів (IMS), заснований у 2016 році як платформа для обміну досвідом між лідерами місцевого самоврядування, щорічно об’єднує визначних мерів міст з різних країн світу, бізнес-спільноту, представників міжнародних організацій та громадян, щоб обговорити рішення, інновації, презентувати найкращий міжнародний і місцевий досвід міського управління та поділитися історіями успіху міст у різних сферах.

Ужгородська міська рада

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

28 вересня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів