70 млн боргують закарпатці за електроенергію. Коли споживачів можуть відключити від електроживлення?

З 1 жовтня для деяких споживачів змінилася ціна на електроенергію. Кого стосується зміна тарифу, якою є ринкова ціна, скільки боргують за електроспоживання на Закарпатті та коли споживача можуть відключити від електроенергії, — розповіла 13 жовтня в ефірі програми "Сьогодні. Головне" на телеканалі UA: Закарпаття директорка товариства "Закарпаттяенергозбут" Наталія Німець.
Кого стосується зміна тарифу на електроенергію
До 1 жовтня тариф за електроенергію для побутових споживачів становив 1,68 грн, а з 1 жовтня – 1,44 грн за КВт електроенергії.
Тариф на електроенергію з 1 жовтня 2021 року для 80% населення України становитиме 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт-год на місяць. Для всіх, хто споживає більше 250 кВт-год на місяць, ціна залишатиметься незмінною – 1,68 грн за весь обсяг споживання.
Якою є ринкова ціна на електроенергію
Зниження тарифів стосується виключно побутових споживачів. Сам тариф є занижений. "Реальна вартість електроенергії сягає до п'яти гривень за кВт-годину. Цей тариф уже є занижений і це спрямовується для того, щоб соціальні верстви населення були захищені", — розповіла Наталія Німець.
Хто оплачує різницю тарифів
На законодавчому рівні визначено положення про покладення спеціальних обов'язків, які покладаються на учасників ринку електричної енергії. "Тобто, там є виключно установи, на яких покладено спеціальні обов'язки: державні підприємства, в тому числі "Закарпаттяенергозбут", як постачальник універсальних послуг. На "Закарпаттяенергозбут" покладені обв'язки здійснювати постачання електроенергії для побутових та малих непобутових споживачів на Закарпатті", — розповіла Наталія Німець.
На сторінці "Закарпаттяенергозбут" повідомляли, що з 1 жовтня існує ризик, що побутові споживачі Закарпаття не будуть забезпечені електроенергією у повному обсязі. Чи актуально це станом на 13 жовтня?
"Споживачі Закарпатської області заживленні від острова Бурштинської ТЕС, тобто електроенергії такої, як атомна у нас немає. І тим оголошенням хотілось наголосити, щоб нам хватило ресурсу на закупку електроенергії для населення і постачання її. Тобто це стосувалося фінансового тягаря, який стосується постачальників. Ми самостійно повинні здійснювати її закупівлю. Постачання буде забезпечене, необхідний фінансовий ресурс", — розповіла директорка товариства. За її словами, це не вплине на підвищення тарифів для побутових споживачів
Чи передбачені пільгові тарифи для багатодітних і прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу
На сьогодні не передбачено пільгових тарифів для окремих категорій споживачів, тобто для багатодітних і прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. На сьогодні немає механізму пільгового тарифу.
Яка ситуація із нічним тарифом?
Тарифи для людей, які мають двозонні та тризонні лічильники розраховуються за тарифом згідно з запрограмованістю лічильника. "Якщо звичайний лічильник, то для того, щоб користуватися нічним тарифом необхідно звернутися до оператора системи розподілу для заміни лічильника", — розповіла Наталія Німець.
Директорка товариства "Закарпаттяенергозбут" додала: нічний тариф діє тільки для побутових споживачів. Для юридичних такого тарифу немає.
Близько двох тисяч боржників відключили від електропостачання на Закарпатті
Заборгованість за електроенергію на Закарпатті становить близько 70 мільйонів гривень.
20 серпня набрав чинності Закон України, який скасував заборону на вимкнення побутових споживачів через заборгованість. Після відміни мораторію на Закарпатті близько двох тисяч боржників вже відключили від електропостачання.
Якщо область перейде до червоної карантинної зони, то знову введуть заборону на вимкнення побутових споживачів через заборгованість.
Коли споживача можуть відключити від електроенергії. Які суми боргують закарпатці
Якщо споживач не оплатив за спожиту електроенергію у терміни, які вказані у рахунку (до 20-ти днів), згідно правил йому дають попередження, і через 10 робочих днів його можуть подавати на відключення.
"На Закарпатті є суми боргу від 3 тисяч до 50 тисяч гривень і вище. Звичайно, працюємо спочатку з найбільшими боржниками. Ми не всіх можемо відключити і подаємо в суд. Якщо справа доходить до суду, на споживача лягають додаткові витрати: крім заборгованості потрібно буде сплатити судовий збір", — розповіла Наталія Німець.
Також, за словами директорки "Закарпаттяенергозбут", споживачу потрібно буде оплатити послуги відключення та підключення електропостачання.
Який порядок відключення/ відновлення від електроживлення
У разі заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію споживачу надсилають попередження. "Від моменту отримання попередження є 10 робочих днів, після якого проводять відключення. Ця процедура передбачена законодавством. "Розрахунок вартості послуг відключення/ відновлення надають оператори системи розподілу (надавачі послуг, ті хто проводять фізичне відключення). Ціна підключення від 250 гривень. Вона залежить від типу лічильника, його розташування тощо", — розповіла директорка "Закарпаттяенергозбут".
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- «На позиції мені не потрібен боєць, котрий нічого не боїться, бо він перший загине. І боягуз не потрібен…» Історія бійця 128 бригади Анатолія
- Пекар, який став мінометником. Історія бійця 156-ї окремої механізованої бригади з позивним «Мадяр»
- Заради доньки: історія прикордонника Олександра Товта
- «Я захищаю свою сім’ю, щоб жодна падла не прийшла й не сказала, що мій будинок уже його…» Історія бійця 128-ї бригади Михайла
До цієї новини немає коментарів