На Закарпатті будуватимуть нову дорогу до гірськолижного курорту Драгобрат

На Закарпатті будуватимуть нову дорогу до гірськолижного курорту Драгобрат

 

На Закарпатті розпочинають будівництво нової дороги на високогірний лижний курорт Драгобрат, де сніг лежить до квітня. Нова дорога матиме ширину 8 метрів земляного полотна та 7 метрів дорожнього покриття, її будуватимуть під ухилом не більш ніж 12%. Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у пресслужбі Закарпатської обласної ради.

«Нова дорога до гірськолижного курорту Драгобрат на Закарпатті запроєктована і протрасована виключно через лісфонд ДП «Ясінянське ЛМГ». Нове автомобільне сполучення складатиметься із чотирьох основних відрізків орієнтовною загальною протяжністю 9,90 км. Перший і третій відрізки протяжністю 2,95 км проходять по вже існуючих лісових автодорогах Свидовець – Драгобрат та Ясіня – Буковина – Драгобрат, другий відрізок протяжністю 4,45 км – нова дорога, яку необхідно збудувати для з’єднання існуючих шляхів, четвертий відрізок протяжністю 2,50 км – шлях до запланованої автомобільної парковки на 200 легкових авто», – повідомили в облраді. 

Тут зазначили, що існуюча автомобільна дорога до курорту Драгобрат недоступна для широкого загалу, там проїжджають лише позашляховики та транспорт на кшталт УАЗиків та ГАЗ-66. Дорога проходить вздовж потоку Свидовець і неодноразово руйнувалася паводками та зсувами ґрунту.

«Враховуючи власний досвід та специфіку природно-кліматичних умов, проєктуючи будівництво нової дороги обрали стратегію прокладання шляху вздовж хребта на значній віддалі від гірських потічків та річок. Ширина вирубки траси під автодорогу має становити 25-35 метрів, що забезпечить належне та своєчасне осушення земляного та дорожнього полотна, знизить утворення аварійних і нависаючих дерев та загалом покращить подальші експлуатаційні характеристики», – уточнили в пресслужбі.

Водночас на вже існуючих шляхах планується також здійснити капітальний ремонт із розширенням земляного полотна з 4 до 8 метрів та влаштувати ґрунто-гравійне дорожнє полотно завширшки 7 метрів.

Як наголосили в обласній раді, під час виконання робіт вживатимуть усіх необхідних заходів для мінімізації та уникнення значної ерозії ґрунтів, належного водопропуску й водовідводу та найменшого впливу на довкілля.

Драгобрат — це гірськолижний курорт в Рахівському районі Закарпатської області біля хребта Свидовець. Лижники та сноубордисти полюбляють його траси різної складності, можливості фрірайду, а також тут сніг тримається найдовше на території Українських Карпат — до квітня місяця.

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

18 жовтня 2021р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів